Şu An Okunan
Köprüde Buluşmalar’a Başvuru Süresi Uzatıldı

Köprüde Buluşmalar’a Başvuru Süresi Uzatıldı

İKSV tarafından düzenlenen 33. İstanbul Film Festivali 5-20 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek. İstanbul Film Festivali çatısındaki Köprüde Buluşmalar 9. kez Türkiye’den sinemacıları uluslararası profesyoneller ile bir araya getirecek.

Köprüde Buluşmalar’da Film Geliştirme ve Yapım Aşaması Atölyeleri’nin yanı sıra sinema profesyonellerine yönelik birçok panel de yer alacak. Atölyelerde ödül alacak proje ve filmler 17 Nisan Perşembe gecesi düzenlenecek Köprüde Buluşmalar Resepsiyonu’nda açıklanacak. Köprüde Buluşmalar, Medienboard BerlinBrandenburg ve Hamburg SchleswigHolstein Film Fonları’nın işbirliği ve TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle oluşturulan TürkiyeAlmanya Ortak Yapım Geliştirme Fonu tarafından desteklenecek projeler de yine aynı resepsiyonda duyurulacak.

Film Geliştirme Atölyesi’ne başvurular uzatıldı! Son gün 22 Ocak!
Yedincisi 16-17 Nisan tarihlerinde düzenlenecek Film Geliştirme Atölyesi’ne başvuru için son gün 22 Ocak Çarşamba!

Film Geliştirme Atölyesi, Türkiye’den yönetmen, senarist ve yapımcılara uzun metrajlı kurmaca veya belgesel projelerinin ilk uluslararası sunumlarını gerçekleştirmek ve yapım sürecini başlatmak için destek bulmalarına olanak yaratmayı amaçlıyor. Başvuranlar arasından seçilecek 12 projenin yönetmen, senarist ve yapımcıları, atölyede aralarında ARTE, Eurimages, Cannes Film Festivali-Cinefondation, Cinemart ve Torino Film Lab’ın de bulunduğu uluslararası kuruluş temsilcileri, yapımcılar ve dağıtımcılar ile birebir görüşmeler yapma fırsatını bulacaklar.

Atölye sonunda TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 10.000 dolarlık destek ödülü, Melodika Ses Post Prodüksiyon Ödülü ve Fransız Ulusal Sinema Merkezi CNC’nin 10.000 avroluk ödülü uluslararası jürinin değerlendirmesinin ardından sahiplerini bulacak. Ayrıca jürinin belirleyeceği bir proje Binger Lab’ın 2.500 avro değerindeki Senaryo Danışmanlığı Ödülü’nün sahibi olacak.

Atölye başvuruları 22 Ocak Çarşamba akşam 17.00’a kadar vp.eventival.eu/iff/2014 adresi üzerinden yapılabilir.

Yapım Aşaması Atölyesi’ne başvurular başladı!
Üçüncüsü 16-17 Nisan tarihlerinde düzenlenecek Yapım Aşaması Atölyesi’ne başvurular başladı!

Yapım aşamasında olan filmlere destek veren atölyeye Türkiye’den, çekimlerinin en az yarısı tamamlanmış veya post-prodüksiyon aşamasında olan uzun metraj kurmaca ve belgesel filmler başvurabiliyor.

Yapım Aşaması Atölyesi sonunda uluslararası jürinin belirleyeceği bir filme, filmin tüm online post-prodüksiyonu karşılayan 1000 VOLT Post Prodüksiyon Ödülü takdim edilecek.

Yapım Aşaması Atölyesi başvuruları, 7 Mart Cuma günü akşam 17.00’a kadar vp.eventival.eu/iff/2014 adresi üzerinden yapılabilir.

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.