Şu An Okunan
Yabancı

Yabancı

12 Eylül darbesinin ardından Fransa’ya iltica etmiş bir anne babanın kızı olan Özgür, Paris’te doğup büyümüş ve Türkiye’yi hiç görmemiştir. Babasının ölüm haberini aldıktan sonra onun evinde bulduğu vasiyet niteliğindeki mektuptan çok etkilenir ve cenazeyi alarak İstanbul’a gelir. Vatandaşlıktan çıkarılmış babasını İstanbul’a defnedebilmek için bürokratik engellerle boğuşan Özgür, bu süreçte, kendisi gibi askerî darbenin mağduru olan Ferhat’la tanışacaktır.

İZLENMELİ Mİ? Yabancı, uzun yıllardır tiyatro oyunları sahneye koyan, son dönemdeyse TV dizileri üzerinde çalışan Filiz Alpgezmen’in ilk uzun metrajı. İlk gösterimi Altın Koza Film Festivali’nde yapılan film, Türkiye’nin farklı kesimlerine dair gözlemlerinin incelikten uzak olduğu yönünde eleştiriler almıştı.

Yönetmen: Filiz Alpgezmen

Senaryo: Filiz Alpgezmen

Oyuncular: Sezin Akbaşoğulları (Özgür), Caner Cindoruk (Ferhat), Güzide Balcı (Semra), Hüseyin Özay (Nurettin), Selen Uçer (Nazmiye), Ozan Uygun (Yiğit)

Türkiye/2012/Türkçe/126 dk./Filmoda (Tiglon)

Vizyon Tarihi: 19 Nisan

Web Sitesi: www.yabancifilmi.com

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.
Sepetim
Sepetiniz boş.