Şu An Okunan
Altın Portakal’da Ödüller Sahiplerini Buldu

Altın Portakal’da Ödüller Sahiplerini Buldu

Ferit Karahan

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu. Ulusal Yarışma’da En İyi Film ödülünü Ferit Karahan’ın Okul Tıraşı filmi kazandı.

Bu yıl 58. kez gerçekleştirilen Antalya Altın Portakal Film Festivali 9 Ekim Cumartesi akşamı düzenlenen kapanış töreniyle sona erdi. Festivaldeki tüm yarışmalarda ödüllerin dağıtıldığı gecede Okul Tıraşı, İki Şafak Arasında ve Kerr filmleri öne çıktı.

Başkanlığını yönetmen Emin Alper’in üstlendiği Ulusal Yarışma jürisinde Alper’in yanı sıra görüntü yönetmeni Ahmet Sesigürgil, yazar ve senarist Ayfer Tunç, şarkıcı, söz yazarı, besteci ve prodüktör Gaye Su Akyol, oyuncu Hazal Kaya, tiyatro yönetmeni, eğitmen ve oyuncu Muhammet Uzuner ile yapımcı, yönetmen, senarist Senem Tüzen yer aldı. Jüri En İyi Film ödülünü Ferit Karahan imzalı Okul Tıraşı filmine verirken Jüri Özel Ödülü Selman Nacar’ın İki Şafak Arasında filmine, En İyi Yönetmen ödülü ise Kerr filmiyle Tayfun Pirselimoğlu’ya gitti.

Uluslararası Yarışma’da En İyi Film ödülünü Libertad filmi kazanırken belgesel yarışmasında Her Şey Dahil, kısa film yarışmasında ise Siz Biraz Uzak Kaldınız filmleri büyük ödülü kazandı.

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde ödül kazananların tam listesi şu şekilde:

En İyi Film: Okul Tıraşı (Yön: Ferit Karahan)

Dr. Avni Tolunay Jüri Özel Ödülü: İki Şafak Arasında (Yön: Selman Nacar)

Behlül Dal En İyi İlk Film: Anadolu Leoparı (Yön: Emre Kayiş)

En İyi Yönetmen: Tayfun Pirselimoğlu (Kerr)

En İyi Kadın Oyuncu: Nihal Yalçın (Zuhal)

En İyi Erkek Oyuncu: Tarhan Karagöz (Kafes)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Nezaket Erden (İki Şafak Arasında) ve Özay Fecht (Kafes)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Erdem Şenocak (İki Şafak Arasında)

En İyi Senaryo: Ferit Karahan, Gülistan Acet (Okul Tıraşı)

Cahide Sonku Ödülü: Ezgi Baltaş, Feride Çiçekoğlu (İki Şafak Arasında)

En İyi Görüntü Yönetmeni: Özgür Eken (Bağlılık Hasan)

En İyi Kurgu: Ferit Karahan, Hayedeh Safiyari, Sercan Sezgin (Okul Tıraşı)

En İyi Sanat Yönetmeni: Billur Turan (Anadolu Leoparı)

En İyi Müzik: Nikos Kypourgos (Kerr)

SİYAD En İyi Film Ödülü: Bembeyaz (Yön: Necip Çağhan Özdemir)

Film-Yön Derneği En İyi Yönetmen Ödülü: Tayfun Pirselimoğlu (Kerr)

Ulusal Belgesel Film Yarışması:

En İyi Belgesel Ödülü: Her Şey Dahil (Yön: Volkan Üce)

Jüri Özel Ödülü: Bekleyiş (Yön: Aslı Akdağ)

Ulusal Kısa Metraj Film Yarışması:

En İyi Kısa Film: Siz Biraz Uzak Kaldınız (Yön: Elif Refiğ)

Jüri Özel Ödülü: İkinci Gece (Yön: Ali Tansu Turhan)

Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması:

En İyi Film Ödülü: Libertad (Yön: Clara Roquet)

En İyi Yönetmen: Paz Fabrega (Aurora)

En İyi Kadın Oyuncu: Claudia Grob (Aile)

En İyi Erkek Oyuncu: Petri Poikolainen (Titanik’i Seyretmek İstemeyen Kör Adam)

Altın Portakal Günlükleri 2021

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.