Şu An Okunan
74. BAFTA Ödülleri İçin Adaylar Açıklandı

74. BAFTA Ödülleri İçin Adaylar Açıklandı

Ödül sezonunun en çok merak edilen halkalarından BAFTA Ödülleri’nin 2021 için belirlediği adaylar duyuruldu.

Britanya Film ve Televizyon Sanatları Akademisi (BAFTA) Ödülleri’nin bu yılki adayları açıklandı. Nomadland ve Rocks yedişer dalla en çok adaylık kazanan yapımlar olurken, onu altışar adaylıkla The Father, Mank, Minari ve Promising Young Woman takip etti. Oscar yarışında öne çıkan yapımlardan The Trial of the Chicago 7 ise üç dalda adaylık elde etti. Ödülün kazananları 11 Nisan 2021’de seyircisiz olarak gerçekleştirilecek törenle sahiplerini bulacak.

74. BAFTA Adayları

En İyi Film
The Father
The Mauritanian
Nomadland
Promising Young Woman
The Trial Of The Chicago 7

En İyi Kadın Oyuncu
Bukky Bakray – Rocks
Radha Blank – The Forty-Year-Old Version
Vanessa Kirby – Pieces Of A Woman
Frances Mcdormand – Nomadland
Wunmi Mosaku – His House
Alfre Woodard – Clemency

En İyi Erkek Oyuncu
Riz Ahmed – Sound Of Metal
Chadwick Boseman – Ma Rainey’s Black Bottom
Adarsh Gourav – The White Tiger
Anthony Hopkins – The Father
Mads Mikkelsen – Another Round
Tahar Rahim – The Mauritanian

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
Niamh Algar – Calm With Horses
Kosar Ali – Rocks
Maria Bakalova – Borat Subsequent Moviefilm
Dominique Fishback – Judas And The Black Messiah
Ashley Madekwe – County Lines
Yuh-Jung Youn – Minari

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
Daniel Kaluuya – Judas And The Black Messiah
Barry Keoghan – Calm With Horses
Alan Kim – Minari
Leslie Odom Jr. – One Night In Miami…
Clarke Peters – Da 5 Bloods
Paul Raci – Sound Of Metal

En İyi İngiliz Filmi
Calm With Horses
The Dig
The Father
His House
Limbo
The Mauritanian
Mogul Mowgli
Promising Young Woman
Rocks
Saint Maud

Cannes Film Festivali, BAFTA
Another Round

Yabancı Dilde En İyi Film
Another Round
Dear Comrades!
Les Misérables
Minari
Quo Vadis, Aida?

En İyi Belgesel
Collective
David Attenborough: A Life On Our Planet
The Dissident
My Octopus Teacher
The Social Dilemma

En İyi Animasyon
Onward
Soul
Wolfwalkers

En İyi Yönetmen
Another Round – Thomas Vinterberg
Babyteeth – Shannon Murphy
Minari – Lee Isaac Chung
Nomadland – Chloé Zhao
Quo Vadis, Aida? – Jasmila Žbanić
Rocks – Sarah Gavron

En İyi Orijinal Senaryo
Another Round – Tobias Lindholm, Thomas Vinterberg
Mank – Jack Fincher
Promising Young Woman – Emerald Fennell
Rocks – Theresa Ikoko, Claire Wilson
The Trial Of The Chicago 7 – Aaron Sorkin

En İyi Uyarlama Senaryo
The Dig – Moira Buffini
The Father – Christopher Hampton, Florian Zeller
The Mauritanian – Rory Haines, Sohrab Noshirvani, M.B. Traven
Nomadland – Chloé Zhao
The White Tiger – Ramin Bahrani

BAFTA
Nomadland

En İyi Orijinal Müzik
Mank
Minari
News Of The World
Promising Young Woman
Soul

En İyi Oyuncu Seçimi
Calm With Horses
Judas And The Black Messiah
Minari
Promising Young Woman
Rocks

En İyi Görüntü Yönetimi
Judas And The Black Messiah – Sean Bobbitt
Mank – Erik Messerschmidt
The Mauritanian – Alwin H. Küchler
News Of The World – Dariusz Wolski
Nomadland – Joshua James Richards

En İyi Kurgu
The Father – Yorgos Lamprinos
Nomadland – Chloé Zhao
Promising Young Woman – Frédéric Thoraval
Sound Of Metal – Mikkel E.G. Nielsen
The Trial Of The Chicago 7 – Alan Baumgarten

En İyi Prodüksiyon Tasarımı
The Dig – Maria Djurkovic, Tatiana Macdonald
The Father – Peter Francis, Cathy Featherstone
Mank – Donald Graham Burt, Jan Pascale
News Of The World – David Crank, Elizabeth Keenan
Rebecca – Sarah Greenwood, Katie Spencer

En İyi Kostüm Tasarımı
Ammonite – Michael O’connor
The Dig – Alice Babidge
Emma – Alexandra Byrne
Ma Rainey’s Black Bottom – Ann Roth
Mank – Trish Summerville

En İyi Makyaj & Saç
The Dig – Jenny Shircore
Hillbilly Elegy – Patricia Dehaney, Eryn Krueger Mekash, Matthew Mungle
Ma Rainey’s Black Bottom – Matiki Anoff, Larry M. Cherry, Sergio Lopez-Rivera, Mia Neal
Mank – Kimberley Spiteri, Gigi Williams
Pinocchio – Mark Coulier

En İyi Görsel Efekt
Greyhound
The Midnight Sky
Mulan
The One And Only Ivan
Tenet

En İyi Kısa Animasyon (Britanya)
The Fire Next Time – Renaldho Pelle, Yanling Wang, Kerry Jade Kolbe
The Owl And The Pussycat – Mole Hill, Laura Duncalf
The Song Of A Lost Boy – Daniel Quirke, Jamie Macdonald, Brid Arnstein

En İyi Kısa Film (Britanya)
Eyelash
Lizard
Lucky Break
Miss Curvy
The Present

Çıkış Yapan Oyuncu (Britanya)
Bukky Bakray
Conrad Khan
Kingsley Ben-Adir
Morfydd Clark
Ṣọpẹ Dìrísù

Çıkış Yapan Yönetmen, Yapımcı ya da Senarist
His House – Remi Weekes (Yazar/Yönetmen)
Limbo – Ben Sharrock (Yazar/Yönetmen), Irune Gurtubai (Yapımcı)
Moffie – Jack Sidey (Yazar/Yapımcı)
Rocks – Theresa Ikoko (Yazar), Claire Wilson (Yazar)
Saint Maud – Rose Glass (Yazar/Yönetmen), Oliver Kassman (Yapımcı)

En İyi Ses
Greyhound
News Of The World
Nomadland
Soul
Sound Of Metal

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.