Şu An Okunan
Altın Koza’da Ödüller Sahiplerini Buldu

Altın Koza’da Ödüller Sahiplerini Buldu

26. Adana Altın Koza Film Festivali’nde ödüller 28 Eylül akşamı düzenlenen törenle açıklandı. Cenk Ertürk’ün yönettiği, Ali Atay ve Haluk Bilginer’in başrollerini paylaştığı Nuh Tepesi‘nin damga vurduğu gecede, Pelin Esmer imzalı Kraliçe Lear ve Kıvanç Sezer’in yönettiği Küçük Şeyler de aldıkları ödüllerle öne çıktı.

Gecede dağıtılan tüm ödüller şöyle:

En İyi Film: Nuh Tepesi (Yön. Cenk Ertürk)

Yılmaz Güney Ödülü: Kraliçe Lear (Yön. Pelin Esmer)

En İyi Yönetmen: Cenk Ertürk (Nuh Tepesi)

En İyi Senaryo: Kıvanç Sezer (Küçük Şeyler)

En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Funda Eryiğit (Aden)

En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Alican Yücesoy (Küçük Şeyler)

En İyi Görüntü Yönetmeni:  Federico Cesca (Nuh Tepesi)

Ayhan Ergürsel En İyi Kurgu Ödülü: Ali Aga (Görülmüştür)

En İyi Sanat Yönetmeni: Devrim Öner Ünal (Aden)

En İyi Müzik Ödülü: Barış Diri (Kraliçe Lear)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü: Füsun Demirel (Görülmüştür)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü: Serdar Orçin (Uzun Zaman Önce)

Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü: Başak Özcan (Küçük Şeyler)

Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü: Beran Soysal (Kronoloji)

Film-Yön En İyi Yönetmen Ödülü: Cenk Ertürk (Nuh Tepesi)

SİYAD “Cüneyt Cebenoyan” En İyi Film Ödülü: Kraliçe Lear (Yön. Pelin Esmer)

Adana İzleyici Ödülü: Kapı (Yön. Nihat Durak)

Bahçeşehir Koleji Özel Ödülü: Kapı (Yön. Nihat Durak)

 


Adana Kısa Film Yarışması: Küfe (Yön. Yusuf Yılmaz)

Uluslararası Kısa Film Yarışması: Ayakkabı (Yön. Nehir Tuna)

Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması:

En İyi Belgesel Film: Hatırımda (Yön. Soner Akalın, Batman Üni.)

En İyi Deneysel Film: Farklı Ağıllar (Yön. Mehmet Özbek, Çukurova Üni.)

En İyi Kurmaca Film: Servis (Yön. Ramazan Kılıç, İstanbul Şehir Üni.)

Jüri Özel Ödülü: Dede (Yön. Ahmet Keçili Çukurova Üni.)

 

 

 

 

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.