Şu An Okunan
Enola Holmes Netflix’te Yayında

Enola Holmes Netflix’te Yayında

Ünlü dedektif Sherlock Holmes’ün kız kardeşi Enola Holmes’ün maceralarına odaklanan ve başrolünde Millie Bobby Brown’ın yer aldığı Enola Holmes Netflix’te yayında.

Ünlü dedektif Sherlock Holmes’ün kız kardeşi Enola Holmes’ün hikâyesine odaklanan ve başrolünde Stranger Things dizisindeki başarılı performansıyla ünlenen Millie Bobby Brown’ın yer aldığı Enola Holmes Netflix’te yayında. Nancy Springer’ın Enola’nın maceralarını ele alan gençlik romanı serisi The Enola Holmes Mysteries’den uyarlanan filmin yönetmenliğini ise Fleabag ve Killing Eve gibi dizilerde de yönetmenlik yapmış olan Harry Bradbeer üstleniyor. Sherlock Holmes’u ünlü yıldız Henry Cavill’in canlandırdığı filmde Enola’nın annesi Eudoria rolünde ise usta oyuncu Helena Bonham Carter’ı izliyoruz.

Dönemin erkek egemen anlayışına eleştirel bir bakış atarak klasik hikâyeye güncel bir yorum getiren film, annesi gizemli bir şekilde ortadan kaybolan Enola’nın büyük abisi Mycroft’un baskıcı eğitim anlayışından kaçmak ve annesini bulmak için çıktığı macerayı konu alıyor. Annesinin “sıradışı” bir eğitim verdiği Enola, film boyunca hayatta kalabilmek adına farklı rollere girip çıkıyor ve annesinin sürdürdüğü özgürlük mücadelesi ışığında kendi kimliğini keşfediyor. Genç dedektif, dördüncü duvarı sık sık yıkarak seyirciyi de kendi macerasına ortak ediyor. Filmin yapboz parçaları, haritalar ve kelime oyunlarıyla bezeli oyunbaz dünyası ise bu süreçte Enola’ya eşlik ediyor.

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.