Şu An Okunan
Jacques Audiard’ın Yeni Filmi Duyuruldu

Jacques Audiard’ın Yeni Filmi Duyuruldu

Seyirci karşısına en son Sisters Biraderler (2019) ile çıkan Audiard’ın yeni filminden heyecan verici haberler gelmeye başladı.

Yeraltı Peygamberi (Un Prophète, 2009) filmiyle En İyi Yabancı Film dalında Oscar’a aday gösterilen, Dheepan’la (2015) Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye’yi kazanan, Fransız sinemasının önde gelen yönetmenlerinden Jacques Audiard, kısa bir aradan sonra tekrar sete girmeye hazırlanıyor.

‘Les Olympiades’ adını taşıyan yeni filmden en heyecan verici gelişme ise Audiard’ın senaryoyu, geçtiğimiz yıl büyük başarı yakalayan Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi (Portrait de la jeune fille en feu, 2019) filminin yönetmeni Céline Sciamma ve Ava’nın (2017) yönetmeni Léa Mysius ile birlikte kaleme alacak olması. Filmin Amerikalı çizer Adrian Tomine’in öykülerinden oluşan ‘Killing and Dying’ adlı grafik roman serisinden uyarlanarak yetişkinliğe adım atan kadın karakterlerin etrafında gelişmesi bekleniyor.

Audiard’a görüntü yönetmeni olarak yine Ava (2017) ile adından sıklıkla bahsettiren Paul Guilhaume’un eşlik edeceği filmin müzikleri ise Bedenimi Kaybettim (J’ai perdu mon corps, 2019) ve Leos Carax’ın sabırsızlıkla beklenen yeni filmi ‘Annette’in müzik prodüktörüne emanet.

’90’lı yıllarda daha çok Fransa’da tanınan Jacques Audiard’ın uluslararası başarıyı yakaladığı Yeraltı Peygamberi’nden hemen sonra çektiği Pas ve Kemik (De rouille et d’os, 2012) filmi, ülkemizde de büyük ilgi görmüştü.

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.