Şu An Okunan
Robert Pattinson’lı The Devil All the Time’a İlk Bakış

Robert Pattinson’lı The Devil All the Time’a İlk Bakış

Antonio Campos’un 16 Eylül’de Netflix’te seyirci karşısına çıkacak filmi The Devil All the Time, Tom Holland, Bill Skarsgård, Mia Wasikowska ve Robert Pattinson gibi oyuncularıyla dikkatleri üzerine çekti. Donald Ray Pollock’ın romanından uyarlanan filmden ilk kareler paylaşıldı.

Cannes’da dünya prömiyerini gerçekleştiren Afterschool (2008) ile adını duyuran ABD doğumlu genç yönetmen Antonio Campos, 2008’de Variety tarafından “dikkatle takip edilmesi gereken 10 yönetmen”den biri olarak gösterilmişti. 2012’de çektiği Simon Killer onu bir yıldız yönetmen konumuna getirmese de, psikolojik gerilim türüne ve duygusal olarak çetrefil karakterlere olan ilgisini iyiden iyiye belli etmişti.

Yönetmenin yeni filmi The Devil All the Time, bu yetenekli yönetmen kadar, kalabalık oyuncu kadrosuyla da merak uyandırıyor. Campos’a göre, Donald Ray Pollock’ın Güney Gotiği ve noir türlerindeki romanında beyazperdeye uyarlanabilecek öylesine çok şey var ki bu, metnin uyarlanmasını zorlaştırıyor.

2. Dünya Savaşı ve Vietnam Savaşı arasındaki dönemde Ohio’da geçen hikâye tekinsiz karakterlerle dolu. Robert Pattinson tarafından canlandırılan yozlaşmış bir vaiz, dolandırıcı bir şerif, uğursuz bir çift ve ailesini tehdit eden şeytani güçlerle savaşmak zorunda olan genç bir adamın öyküsü, her yanından çürümüş bir koku yayılan topraklarda tam da Güney Gotiği’ne yaraşır bir izlek buluyor.

Salgın nedeniyle festival gösterimlerini pas geçen The Devil All the Time dünyanın pek çok bölgesinde 16 Eylül’de Netflix’te yayına çıkacak.

Kaynak: The Film Stage

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.