Şu An Okunan
Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (12-18 Mayıs)

Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (12-18 Mayıs)

The Five Devils, Beş Şeytan

Altyazı Öneriyor’da bu hafta Air Jordan markasının ortaya çıkışını anlatan Air, başrolüne Adèle Exarchopoulos’u taşıyan Beş Şeytan ve Louis Garrel’in yeni filmi Masum öne çıkıyor.

Haftalık seyir rehberimiz Altyazı Öneriyor’da bu hafta öne çıkan yapımlar: Agnès Varda’nın 2008 yapımı belgeseli Agnès’in Plajları, Yönetmenliğini Ben Affleck’in üstlendiği ve Air Jordan markasının ikonik öyküsünü beyazperdeye taşıyan Air, geçmiş ve bugün arasında sıradışı bağlantılar kuran Beş Şeytan, Hannah Gadsby’nin yeni şovu Something Special, Star Wars: Visions antolojisinin yeni sezonu ve Louis Garrel imzalı Masum.


Dijital Platformlar

Bu hafta dijital platformlarda yayına girmiş film ve diziler

Agnès’in Plajları

MUBI Türkiye

Agnès Varda’nın 2008 yapımı belgeseli Agnès’in Plajları (Les plages d’Agnès) MUBI Türkiye kataloğuna eklendi. Varda’nın kendi geçmişine, üretim biçimine ve hayatla ilişkisine uzandığı ve anlatıcılığını kendi üstlendiği film, yönetmenin en önemli eserlerinden birisi olarak biliniyor. 

Air

Prime Video 

Yönetmenliğini Ben Affleck’in üstlendiği ve Air Jordan markasının ikonik öyküsünü beyazperdeye taşıyan Air (2023) Prime Video’da yayında. Affleck’in aynı zamanda oyuncu kadrosunda da yer aldığı filmde Matt Damon, Jason Bateman, Chris Tucker ve Viola Davis gibi isimler de rol alıyor.

Beş Şeytan

MUBI Türkiye

Başrolüne Adèle Exarchopoulos’u taşıyan Beş Şeytan (Les cinq diables, 2022) MUBI Türkiye’de yayında. Geçmiş ve bugün arasında sıradışı bağlantılar kuran ve tür sinemasının unsurlarını ustalıkla yorumlayan filmin yönetmenlik koltuğunda Léa Mysius oturuyor.

Cosmopolis

MUBI Türkiye

David Cronenberg imzalı Cosmopolis (2012) MUBI Türkiye kataloğuna eklendi. Çağdaş Amerikan edebiyatının önemli isimlerinden Don DeLillo’nun romanından uyarlanan filmin başrolünde Robert Pattinson yer alıyor. 

Hannah Gadsby: Something Special

Netflix Türkiye

Nanette (2018) ve Douglas (2020) adlı çalışmalarıyla adını duyuran stand-upçı Hannah Gadsby’nin yeni şovu Something Special (2023) Netflix Türkiye’de yayında. Stand-up’a getirdiği kendine has yaklaşımla beğeni toplayan Gadsby yeni şovunda evliliğinin de aralarında olduğu pek çok konudan bahsediyor. 

The Mother

Netflix Türkiye

Başrolüne Jennifer Lopez’i taşıyan Netflix filmi The Mother (2023) dijital platformda yayında. Yönetmenlik koltuğunda Niki Caro’nun oturduğu filmde eski bir suikastçinin yaşadıkları anlatılıyor. 

Mulligan

Netflix Türkiye

Robert Carlock ve Sam Means’in yaratıcılığını üstlendiği animasyon dizisi Mulligan (2023- ) Netflix Türkiye’de yayında. Uzaylılar tarafından çoğu istila edilmiş bir dünyada geçen dizinin seslendirme kadrosunda Daniel Radcliffe ve Tina Fey gibi isimler yer alıyor. 

Star Wars: Visions – 2. Sezon

Disney+

Star Wars evrenine ABD dışından yapılan katkıları bir araya getiren animasyon antolojisi Star Wars: Visions’ın (2021- ) yeni sezonu Disney+’ta yayına girdi. İkinci sezonda birbiriyle doğrudan bağlantılı olmayan dokuz yeni bölüm yer alıyor.


Vizyonda

Bu hafta sinemalara hangi filmler geliyor? Hangilerini görmeli?

Masum 

Yönetmenliğini Louis Garrel’in üstlendiği Masum (L’innocent, 2022) haftanın öne çıkan vizyon filmi. Garrel’in aynı zamanda başrolünü de üstlendiği film, annesinin mahkûm bir adamla evlenme kararını durdurmaya çalışan bir adamın yaşadıklarını anlatıyor.


Yıldız Tablosu

Sinema yazarları vizyonda ve dijital platformlarda Türkiye gösterimlerini yapan yeni filmleri değerlendiriyor.

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.