Şu An Okunan
Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (21-27 Nisan)

Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (21-27 Nisan)

Altyazı Öneriyor’da bu hafta Boğa Boğa, Dead Ringers, Yakın ve Tanrının Yarattıkları gibi yapımlar öne çıkıyor.

Haftalık seyir rehberimiz Altyazı Öneriyor’da bu hafta başrolüne Kıvanç Tatlıtuğ’u taşıyan Boğa Boğa, David Cronenberg’ün 1988 yapımı klasiğini dizi formatına uyarlayan Dead Ringers, seçkin bir akşam yemeği tecrübesini merkezine alan The Menu, dünya prömiyerini yaptığı Cannes Film Festivali’nde büyük beğeni toplayan ve festivalin favorilerinden birisine dönüşen Yakın ve dürüstlüğüyle oğlu arasında seçim yapmak zorunda kalan bir kadının hikâyesini anlatan Tanrının Yarattıkları dikkat çekiyor.


Dijital Platformlar

Bu hafta dijital platformlarda yayına girmiş film ve diziler

Black Panther: Yaşasın Wakanda

Disney+

Marvel’ın en sevilen serilerinden biri olmaya aday Black Panther’ın ikinci filmi Black Panther: Yaşasın Wakanda (Black Panther: Wakanda Forever, 2022) Disney+’ta yayında. İlk filmde başrolde yer alan Chadwick Boseman’ın kaybının ardından çekilen film yas hissini merkeze alıyor. 

Boğa Boğa

Netflix Türkiye

Başrolüne Kıvanç Tatlıtuğ’u taşıyan Boğa Boğa (2023) Netflix Türkiye’de yayında. Yönetmen Onur Saylak ve yazar Hakan Günday’ın ortaklığından çıkan film, karanlık geçmişiyle yüzleşmeye çalışan bir adamın yaşadıklarını ele alıyor.

Dead Ringers 

Prime Video 

David Cronenberg’ün 1988 yapımı klasiğini dizi formatına uyarlayan Dead Ringers (2023- ) Prime Video’da yayında. Başrolüne Rachel Weisz’ı taşıyan dizi, film versiyonundaki cinsiyet rollerini tersine çeviriyor. 

Doğu – 2. Sezon

BluTV

Komedyen ve oyuncu Doğu Demirkol’un kendi hayatından yola çıkarak yazdığı ve başrolünde yer aldığı dizi Doğu’nun (2021- ) ikinci sezonu BluTV’de başladı. Sezonun ilk üç bölümünü dijital platform üzerinden izlemek mümkün.

The Menu

Disney+

Seçkin bir akşam yemeği tecrübesini merkezine alan The Menu (2022), Disney+’ta yayında. Yönetmenliğini Succession’dan (2018-2023) tanıdığımız Mark Mylod’un üstlendiği filmin yıldızı başroldeki Ralph Fiennes.

Victoria

MUBI Türkiye 

Tamamı tek planda çekilen ve tempolu yapısıyla dikkat çeken Victoria (2015) MUBI Türkiye kataloğuna eklendi. Yönetmenliğini Sebastian Schipper’in üstlendiği filmin kendine has bir hayran kitlesi bulunuyor.

Yakın

MUBI Türkiye 

Dünya prömiyerini yaptığı Cannes Film Festivali’nde büyük beğeni toplayan ve festivalin favorilerinden birisine dönüşen Yakın (Close, 2022) MUBI Türkiye’de yayında. Travmaya içeriden ve duygusal bir tonla bakan filmin yönetmenlik koltuğunda Lukas Dhont oturuyor. 


Vizyonda

Bu hafta sinemalara hangi filmler geliyor? Hangilerini görmeli?

Tanrının Yarattıkları 

Dürüstlüğü ve oğlu arasında seçim yapmak zorunda kalan bir kadının hikâyesini anlatan Tanrının Yarattıkları (God’s Creatures, 2022) haftanın öne çıkan vizyon filmi. Başrolüne Emily Watson ve Paul Mescal’ı taşıyan filmin yönetmenlik koltuğunda Saela Davis ve Anna Rose Holmer oturuyor.

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.