Şu An Okunan
Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (22-28 Eylül)

Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (22-28 Eylül)

Altyazı Öneriyor’da bu hafta 1976, Düet, Sex Education ve The Continental gibi yapımlar öne çıkıyor.

Haftalık seyir rehberimiz Altyazı Öneriyor’da bu hafta geçtiğimiz yılın öne çıkan yapımlarından 1976, senkronize yüzme branşından iki sporcuyu hayatlarının önemli bir döneminde takip eden belgesel Düet, Netflix’in en sevilen dizilerinden Sex Education’ın final sezonu ve son yılların en popüler film serilerinden John Wick evrenindeki ikonik otelin ve suikastçıların başlangıç hikâyelerini anlatan The Continental dikkat çekiyor.


Dijital Platformlar

Bu hafta dijital platformlarda yayına girmiş film ve diziler

Ara

MUBI Türkiye

Ümit Ünal’ın 2007 yapımı filmi Ara, MUBI Türkiye’de yayında. Tek bir apartman dairesinde yaşanan olayları dört karakter üzerinden ele alan filmin oyuncu kadrosunda Erdem Akakçe ve Selen Uçer gibi isimler yer alıyor.

The Continental: From The World of John Wick

Prime Video

Son yılların en popüler film serilerinden John Wick evrenindeki ikonik otelin ve suikastçıların başlangıç hikâyelerini anlatan üç bölümlük dizi The Continental: From The World of John Wick (2023) Prime Video’da yayında. Dizi, John Wick dünyasını 1970’lere taşıyor.-

Kelebek ve Dalgıç

MUBI Türkiye

Julian Schnabel imzalı modern klasik Kelebek ve Dalgıç (Le scaphandre et le papillon, 2007) MUBI Türkiye’de yayında. Film, bütün dünyayı felç geçirmiş ana karakterinin gözünden aktarmasıyla yakın dönemin önemli biçimsel denemeleri arasında yer alıyor.

Masumiyet

MUBI Türkiye

Lucile Hadžihalilović’in kendine has dünyasının en önemli örneklerinden Masumiyet (Innocence, 2004) MUBI Türkiye kataloğuna eklendi. Yatılı bir okuldaki genç kadınların hayatına odaklanan film, büyüme hikâyelerine sıradışı bir alternatif sunuyor. 

Sex Education – 3. Sezon

Netflix Türkiye

Netflix’in en sevilen dizilerinden Sex Education (2019-2023) üçüncü sezonuyla yayında. Bu sezonla birlikte final yapan gençlik dizisi, hem bu alandaki örneklere önemli bir katkı sağladı hem de bünyesinden birçok yıldız oyuncu çıkarmayı başardı.


Vizyonda

Bu hafta sinemalara hangi filmler geliyor? Hangilerini görmeli?

1976

Geçtiğimiz yılın öne çıkan yapımlarından 1976 (2022) bu hafta vizyonda. Manuela Martelli imzalı film Şili’de Pinochet döneminde yaşayan bir kadının mücadelesini konu alıyor.

Düet

Senkronize yüzme branşından iki sporcuyu, hayatlarının önemli bir döneminde takip eden belgesel Düet (2022) Başka Sinema salonlarında vizyonda. Geçtiğimiz yıldan bu yana pek çok festival dolaşıp ödüller toplayan film haftanın öne çıkan filmlerinden biri.

Yönetmenlerle söyleşimizi okumak için tıklayın.

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.