Şu An Okunan
Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (24-30 Mart)

Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (24-30 Mart)

John Wick 4

Altyazı Öneriyor’da bu hafta Sekiz Dağ, John Wick 4, Biz Kimden Kaçıyorduk Anne? ve Leyla’nın Kardeşleri gibi yapımlar öne çıkıyor.

Haftalık seyir rehberimiz Altyazı Öneriyor’da bu hafta Yönetmenliğini Felix Van Groeningen ve Charlotte Vandermeersch’in üstlendiği Sekiz Dağ, aksiyon meraklılarının kaçırmaması gereken John Wick 4, Perihan Mağden’in aynı adlı kitabından uyarlanan yeni dizi Biz Kimden Kaçıyorduk Anne? ve Geçtiğimiz yıl Cannes Film Festivali’nin ana yarışmasına sürpriz biçimde seçilen ve festivalden FIPRESCI Ödülü’yle dönen Leyla’nın Kardeşleri dikkat çekiyor.


Dijital Platformlar

Bu hafta dijital platformlarda yayına girmiş film ve diziler

Ablam

BluTV

Burcu Aykar’ın katıldığı pek çok festivalden ödülle dönen kısa filmi Ablam (2019), BluTV kataloğuna eklendi. Yaşananları evin küçük kızı Elif’in gözünden aktaran Ablam, Elif Türkölmez’in ‘Anne Kız, Harikasın’ kitabındaki aynı adlı öyküden uyarlama. 

Eray Yıldız’ın Burcu Aykar’la film üzerine gerçekleştirdiği söyleşiyi okumak için tıklayın.

Biz Kimden Kaçıyorduk Anne?

Netflix Türkiye

Perihan Mağden’in aynı adlı kitabından uyarlanan yeni dizi Biz Kimden Kaçıyorduk Anne?, Netflix Türkiye’de yayında. Melisa Sözen’in başrolünde yer aldığı dizi bir anne ile kızının ilişkisine odaklanıyor.

Fareler

MUBI Türkiye
Fareler

Senem Tüzen’in 2005 tarihli kısa filmi Fareler, MUBI Türkiye kataloğuna eklendi. Kara film unsurlarının kullanımıyla dikkat çeken film İstanbul’da iki kişinin gerçekleştirdiği bir hırsızlık olayı sonrası yaşadıklarını anlatıyor.

Peşimdeki Şeytan

MUBI Türkiye

Yönetmenliğini David Robert Mitchell’ın üstlendiği korku filmi Peşimdeki Şeytan (It Follows, 2014) MUBI Türkiye kataloğuna eklendi. Dünya prömiyerini Cannes’da yapan film gösterildiği ilk günlerden bu yana son dönemde en çok sevilen korku filmlerinden biri olmuştu.

Sessiz Bir Yer 2 

Netflix Türkiye

Yönetmenliğini John Krasinski’nin, başrolünü ise Emily Blunt’ın üstlendiği korku filmi Sessiz Bir Yer 2 (A Quite Place Part II, 2020) Netflix Türkiye kataloğuna eklendi. Büyük başarı elde eden ilk filmde yaşananları devam ettiren devam filminde kadroya Cillian Murphy de ekleniyor.

Şölen 

MUBI Türkiye

Thomas Vinterberg imzalı Şölen (Festen, 1998) MUBI Türkiye kataloğuna eklendi. Dogma 95 kurallarına uygun olarak çekilen ilk film olarak tanınan Şölen, babalarının 60. doğum gününü kutlamak üzere bir araya gelen bir ailenin yaşadıklarını anlatıyor. 

Leyla’nın Kardeşleri

MUBI Türkiye

Geçtiğimiz yıl Cannes Film Festivali’nin ana yarışmasına sürpriz biçimde seçilen ve festivalden FIPRESCI Ödülü’yle dönen Leyla’nın Kardeşleri (Baradaran-e Leila, 2022) 25 Mart Cumartesi günü MUBI Türkiye kataloğuna ekleniyor. Saeed Roustayi’nin üçüncü filmi çok katmanlı yapısıyla dikkat çekiyor.

Filmi Eren Odabaşı’nın kaleminden okumak için tıklayın.

The Night Agent 

Netflix Türkiye

Başrolünde Gabriel Basso’nun yer aldığı aksiyon dizisi The Night Agent (2023- ) Netflix Türkiye’de yayında. Matthew Quirk’in aynı adlı romanından uyarlanan dizinin yaratıcılığını Shawn Ryan üstleniyor.


Vizyonda

Bu hafta sinemalara hangi filmler geliyor? Hangilerini görmeli?

John Wick 4

Başrolündeki Keanu Reeves’le birlikte bir popüler kültür fenomenine dönüşen John Wick’in karakterin adını taşıyan film serisinin dördüncü halkası haftanın öne çıkan vizyon filmlerinden. Aksiyon meraklılarının kaçırmaması gereken filmin yönetmenlik koltuğunda Chad Stahelski oturuyor.

Sekiz Dağ 

Yönetmenliğini Felix Van Groeningen ve Charlotte Vandermeersch’in üstlendiği Sekiz Dağ (Le otto montagne, 2022) Başka Sinema salonlarında vizyonda. İkilinin aynı adlı romandan uyarladığı film Cannes Film Festivali’nde Jüri Ödülü kazanmıştı. 


Yıldız Tablosu

Sinema yazarları vizyonda ve dijital platformlarda Türkiye gösterimlerini yapan yeni filmleri değerlendiriyor.

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.