Şu An Okunan
Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (6-12 Ekim)

Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (6-12 Ekim)

Altyazı Öneriyor’da bu hafta öne çıkan yapımlar Ira Sachs’in yeni filmi Pasajlar ve efsanevi korku serisi Şeytan’ın yeni halkası Exorcist: İnançlı

Nuri Bilge Ceylan’ın yeni filmi Kuru Otlar Üstüne (2023) rekor kıran ilk hafta sonunun ardından gösterimlerine devam ediyor. Dolayısıyla vizyon gündemini hâlâ Kuru Otlar Üstüne’nin belirlediğini söylemek mümkün. Öte yandan bu hafta Ira Sachs’in birçok önemli festivalde gösterilen ve beğeni toplayan yeni filmi Pasajlar ve çok sevilen korku serisi Şeytan’ın yeni halkası Exorcist: İnançlı da haftanın öne çıkan yapımları arasında.


Dijital Platformlar

Bu hafta dijital platformlarda yayına girmiş film ve diziler

Balina

TOD

Darren Aronofsky imzalı Balina (The Whale, 2022) TOD’da yayında. Samuel D. Hunter’ın aynı adlı oyunundan uyarlanan film obeziteden muzdarip bir İngilizce öğretmeninin hayatına odaklanıyor. 

Beckham

Netflix Türkiye

Futbol tarihinin ikonik isimlerinden David Beckham’ın hayatına odaklanan belgesel serisi Beckham (2023) Netflix Türkiye’de yayında. Dizi, David Beckham’ın hayatını ele alırken daha önce hiç kullanılmamış görüntüleri kullanıyor.

Ben Tek Siz Hepiniz

MUBI Türkiye

İlk gösterimini Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yapan kısa film Ben Tek Siz Hepiniz (2022) MUBI Türkiye’de yayında. Hakan Bıçakcı’nın öyküsünden uyarlanan filmde Okan Avcı, Deniz Göktaş ve Sinem Köseoğlu rol alıyor.

Everything Now

Netflix Türkiye

İngiliz gençlik dizisi Everything Now (2023- ) Netflix Türkiye’de yayına girdi. Başrolünde Sophie Wilde’ın yer aldığı dizinin yaratıcısı Ripley Parker. 

Fair Play

Netflix Türkiye

Yönetmenliğini Chloe Domont’un üstlendiği Fair Play (2023) Netflix Türkiye’de yayında. Erotik gerilim türündeki film genç bir çiftin hayatına odaklanıyor. Film dünya prömiyerini Sundance’te yaptı.

Flux Gourmet

TOD

Peter Strickland imzalı Flux Gourmet (2022) TOD kataloğuna eklendi. İlk gösterimini Berlinale’de yapan film mutfak kültürü ve performansı bir araya getiriyor.

House of the Dragon

BluTV

İkonik dizi Game of Thrones’un (2011-2019) dünyasında geçen House of the Dragon (2022- ) BluTV kataloğuna eklendi. Dizinin ikinci sezonu 2024 yılında yayınlanacak.

Loki – 2. Sezon

Disney+

Marvel’ın sevilen karakterlerinden Loki’yi merkeze alan dizi Loki’nin (2021- ) ikinci sezonu Disney+’ta başladı. Dizinin yeni bölümleri cuma günleri dijital platforma eklenecek.

Pasajlar

MUBI Türkiye

Ira Sachs’ın yeni filmi Pasajlar (Passages, 2023) MUBI Türkiye’de yayında. Oyuncu kadrosunda Franz Rogowski, Ben Whishaw ve Adèle Exarchopoulos’un bulunduğu film sıradışı bir aşk üçgenini merkezine alıyor. Film, Sundance ve Berlin gibi önemli festivallerde gösterildi.


Vizyonda

Bu hafta sinemalara hangi filmler geliyor? Hangilerini görmeli?

Exorcist: İnançlı

Korku sinemasının en önemli yapımlarından Şeytan (The Exorcist) serisinin yeni halkası Exorcist: İnançlı (The Exorcist: Believer, 2023) bu hafta vizyonda. 1973 yapımı orijinal filmin doğrudan devam filmi olan yapımın yönetmenlik koltuğunda David Gordon Green oturuyor.

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.