Şu An Okunan
Disney+’ta İzleyebileceğiniz 5 Klasik Dizi

Disney+’ta İzleyebileceğiniz 5 Klasik Dizi

Lost

Disney+, kataloğundaki pek çok güncel dizinin yanı sıra televizyon tarihinde unutulmaz izler bırakmış, klasik yapımları da bünyesinde barındırıyor. Platformda izleyebileceğiniz beş klasik diziyi bir araya getirdik. 


Ally McBeal

1997-2002 arasında 5 sezon boyunca devam eden Ally McBeal, Boston’da bir hukuk firmasında çalışan genç bir avukatın hayatına odaklanıyor.  David E. Kelley tarafından yaratılan ve başrolünde Calista Flockhart’ın yer aldığı dizi, günümüzde oldukça popüler bir alttür olan avukatlık konulu dizilerin ilk örneklerinden. 


Desperate Housewives

Desperate Housewives

Klasikleşmiş sitcom‘lardan, komedi ve dramayı bir araya getiren Desperate Housewives, 2004-2012 arasında yayınlanmış, bu sürede büyük bir hayran kitlesi edinmişti. Teri Hatcher, Felicity Huffman, Marcia Cross ve Eva Longoria gibi isimlerin yer aldığı zengin oyuncu kadrosuyla dikkat çeken dizi, Fairview isimli kurmaca bir kasabada yaşayan bir grup kadının gizem ve komedi dolu öyküsüne odaklanıyor.


Grey’s Anatomy

Grey’s Anatomy

2005’ten beri yayınlanmaya devam eden ve bir grup doktorun özel ve mesleki hayatlarına odaklanan Grey’s Anatomy, tüm zamanların en sevilen “medikal drama” dizilerinden. Başrolünde Doktor Meredith Grey’i canlandıran Ellen Pompeo’nun yer aldığı ve pek çok Altın Küre ve Emmy adaylığı da bulunan dizi, ABD’nin en önemli yayın kuruluşlarından ABC’nin yayınladığı en uzun soluklu yapımlardan biri olma özelliği taşıyor. 


Lost 

Lost

Tüm zamanların en popüler dizileri arasında yer alan Lost, Avustalya’dan Amerika’ya giden bi uçağın düşmesiyle ıssız bir adada hapsolan bir grup yolcunun hikâyesine odaklanıyor. Tom Hanks’in başrolünde yer aldığı Yeni Hayat (Cast Away, 2000) filminden esinlenen dizi, 2004-2010 tarihleri arasında 6 sezon boyunca yayınlanmıştı. Pek çok Emmy ve Altın Küre ödülü ve adaylığı da bulunan dizi, tüm sezonlarıyla Disney+ üzerinden izlenebiliyor. 


The Walking Dead

The Walking Dead

Tüm zamanların en iyi korku dizileri arasında gösterilen ve Robert Kirkman, Tony Moore ve Charlie Adlard’ın aynı adlı çizgi roman serisinden uyarlanan The Walking Dead, zombilerin işgal ettiği post-apokaliptik bir dünyada hayatta kalmaya çalışan bir gruba odaklanıyor. 2010’dan günümüze 11 sezondur yayınlanmaya devam eden ve zengin oyuncu kadrosuyla dikkat çeken dizi, tüm sezonlarıyla Disney+ üzerinden izlenebiliyor. 

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.