Şu An Okunan
1. Türk Filmleri Festivali Berlin

1. Türk Filmleri Festivali Berlin

14-18 Eylül / Berlin

Güncel Türkiye sinemasını Berlin’e taşıyan Türk Filmleri Festivali Berlin (TFFB) bu yıl ilk kez düzenleniyor. Uluslararası alanda başarı sağlamış Türkiye yapımı güncel filmleri Berlin’de bir araya getirme amacı taşıyan festivalin programında toplamda otuza yakın yapım yer alıyor. Uzun metraj kurmaca filmlerin yanı sıra belgesel ve kısa metraj yapımlara da yer verilen program kapsamında yakın dönem Türkiye sinemasında öne çıkmış pek çok yapımı görmek mümkün.


Advertisement
Ferit Karahan
Okul Tıraşı

1. Türk Filmleri Festivali Berlin’in açılışını 14 Eylül’de Cem Kaya imzalı Aşk, Mark ve Ölüm (2022) filmi yapacak. Türkiyeli göçmenlerin Almanya’daki geçmişini müzik kültürü üzerinden takip eden belgeselin gösteriminin ardından Cem Kaya ve ekibi seyircilerin sorularını yanıtlayacak. Bunun yanı sıra tamamı 2019-2022 yılları arasında üretilmiş Klondike, Okul Tıraşı, Anadolu Leoparı, Yaramaz Çocuklar, İşe Yarar Bir Şey, Anons, Hayaletler ve Mimaroğlu gibi pek çok yapımı festival kapsamında izlemek mümkün olacak.

TFFB

Festivalde film gösterimlerine ek olarak çeşitli yan etkinlikler de gerçekleştirilecek. Aslı Özge, Pelin Esmer, Cem Kaya, Mert Fırat, Mahmut Fazıl Coşkun, Leyla Yılmaz, Azra Deniz Okyay, Ferit Karahan ve Özlem Sarıyıldız gibi isimlerin katılacağı panel ve söyleşiler vesilesiyle Türkiye sinemasının gündemini Berlin’e taşıma amacı güdülüyor.

Festivalle ilgili detaylı bilgiye TFFB’nin internet sitesi üzerinden ulaşmak mümkün.

tuerkischesfilmfestivalberlin.com

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.