Şu An Okunan
Disney+’ta İzleyebileceğiniz 5 Yeni Dizi

Disney+’ta İzleyebileceğiniz 5 Yeni Dizi

The Bear

Türkiye’deki yayınına Haziran ayı itibariyle başlayan Disney+, kataloğundaki pek çok güncel diziyle dikkat çekiyor. Platformda yakın dönemde gösterime giren ya da önümüzdeki günlerde yayınlanacak beş yeni diziyi bir araya getirdik. 


Andor

Andor

Disney+ kataloğundaki en önemli serilerden Star Wars evreni, doğrudan dijital platform için üretilmiş yapımlarla büyümeye devam ediyor. 12 bölümden oluşan ve 21 Eylül’de Disney+’ta yayına girecek Andor serinin en yeni halkası olacak. Yaratıcılığını Tony Gilroy’un üstlendiği dizi 2016 yapımı Rogue One: Bir Star Wars Hikâyesi (Rogue One) adlı filmin öncesinde yaşanan olaylara odaklanıyor. Dizinin merkezinde ise Cassian Andor adlı karakter var. 


The Bear

The Bear

Sevilen dizi Ramy’nin (2019- ) yapımcı ve yönetmenlerinden Christopher Storer’ın yaratıcılığını üstlendiği The Bear, kardeşinin intiharının ardından ailesinin yanına dönen genç bir aşçıya odaklanıyor. Shameless (2011-2021) dizisindeki rolüyle hafızalara kazınan Jeremy Allen White’ın canlandırdığı İtalyan şef Carmy, ailesinin yönetmeyi pek de beceremediği küçük sandviç dükkânında yeni bir başlangıç yapmak zorunda kalıyor. Eleştirmenler tarafından da iyi geri dönüşler alan komedi-dram türündeki dizi, yakın zamanda Disney+’ta gösterimde olacak. 


Dünyayla Benim Aramda

Dünyayla Benim Aramda

Disney+’ın ikinci yerli orijinal yapımı Dünyayla Benim Aramda, yaratıcılığını Hülya Gezer’in üstlendiği, başrollerinde ise Demet Özdemir ve Buğra Gülsoy’un yer aldığı bir mini dizi. Sevgilisiyle gitgide zayıflayan ilişkisini canlandırmak için ona sosyal medya üzerinden oyunlar oynamaya başlayan genç bir kadına odaklanan dizi, 14 Eylül’de Disney+’ta yayınlanmaya başlayacak.  


She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

Marvel’ın en sevilen karakterlerinden Hulk’ın hikâye evreninden doğan She-Hulk karakterine odaklanan aynı adlı dizi, Marvel Sinemasal Evreni’ne eklenen en taze yapımlardan biri. Kan nakli aracılığıyla kuzeni Bruce Banner’dan Hulk özelliklerini alan avukat Jennifer Walters’ın hikâyesini anlatan dizinin başrolünde Tatiana Maslany yer alıyor. She-Hulk: Attorney at Law, Disney+’ta yayında.


Under the Banner of Heaven

Under the Banner of Heaven

Jon Krakauer’ın aynı adlı kitabından diziye uyarlanan Under the Banner of Heaven, Mormonlukla bağlantılı bir cinayeti inceleyen iki dedektifin hikâyesine odaklanan sürükleyici bir suç dizisi. Başrolünde Andrew Garfield’ın yer aldığı dizinin yaratıcılığını ise senaryosunu kaleme aldığı Milk (2008) ile En İyi Orijinal Senaryo dalında Oscar kazanan Dustin Lance Black üstleniyor. 

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.