Şu An Okunan
8. Canlandıranlar Film Festivali

8. Canlandıranlar Film Festivali

16-18 Ekim

Canlandıranlar Derneği tarafından düzenlenen Canlandıranlar Film Festivali bu yıl 16-18 Ekim tarihlerinde pandemi uygulamaları sebebiyle çevrimiçi olarak gerçekleştiriliyor. Programında her yıl dünyadan ve Türkiye’den en yeni kısa canlandırma filmlere yer veren Canlandıranlar Film Festivali’nde bu sene ilk kez yarışma bölümüne uluslararası bir kimlik kazandırılıyor. 77 filmin En İyi Film, 16 filmin En İyi Türk Filmi, 27 filmin En İyi İlk Film, 38 filmin En İyi Öğrenci Filmi kategorisinde yarışacağı yarışmada senarist ve yapımcı Emine Yıldırım, yapımcı Abi Feijó ve müzisyen Milad Movahedi jüri olarak yer alacak.

Yurt içi ve dışından yaklaşık 2.500 kısa canlandırma film başvurusunun yapıldığı festival, 2020 yılının sıra dışı koşullarını ve festivallerin iletişim, tanışma, ufuk genişletme gibi varlık nedenlerini göz önünde bulundurarak, temasını “Paranormal İletişim” olarak belirledi.

Animasyoncular ile animasyon severlerin çevrimiçi sohbetlerle de iletişimde kalmasını hedefleyen festival, ücretsiz olarak gerçekleştireceği tüm etkinliklerini sosyal medya hesaplarından yayınlayacak. Festival programı ise 10 Ekim tarihinde açıklanacak.

canlandiranlar.com

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.
Sepetim
Sepetiniz boş.