Şu An Okunan
Altın Küre Adayları Belli Oldu

Altın Küre Adayları Belli Oldu

72. Altın Küre Ödülleri için adaylar açıklandı. Alejandro Gonzalez Inarritu imzalı Birdman 7 dalda adaylık kazanarak dikkat çekti. Sinema ve TV kategorilerinde dağıtılan ödüller 11 Ocak’ta sahiplerini bulacak. Adaylar şöyle: 

En İyi Film (Drama)
Çocukluk / Boyhood
Foxcatcher
The Imitation Game
Selma
The Theory of Everything

En İyi Film (Komedi / Müzikal)
Birdman
Büyük Budapeşte Oteli / The Grand Budapest Hotel
Into the Woods
Pride
St. Vincent

En İyi Yönetmen
Wes Anderson  (Büyük Budapeşte Oteli)
Ava DuVernay (Selma)
David Fincher (Kayıp Kız / Gone Girl)
Alejandro Gonzalez Inarritu (Birdman)
Richard Linklater (Çocukluk)

En İyi Erkek Oyuncu (Drama)
Steve Carell (Foxcatcher)
Benedict Cumberbatch (The Imitation Game)
Jake Gyllenhaal (Gece Vurgunu / Nightcrawler)
David Oyelowo (Selma)
Eddie Redmayne (The Theory of Everything)

En İyi Kadın Oyuncu (Drama)
Jennifer Aniston (Cake)
Felicity Jones (The Theory of Everything)
Julianne Moore (Still Alice
Rosamund Pike (Kayıp Kız)
Reese Witherspoon (Wild)

En İyi Erkek Oyuncu (Komedi / Müzikal)
Ralph Fiennes (Büyük Budapeşte Oteli)
Michael Keaton (Birdman)
Bill Murray (St. Vincent)
Joaquin Phoenix (Inherent Vice)
Christoph Waltz (Big Eyes)

En İyi Kadın Oyuncu (Komedi / Müzikal)
Amy Adams (Big Eyes)
Emily Blunt (Into the Woods)
Helen Mirren (The Hundred-Foot Journey)
Julianne Moore (Yıldız Haritası)
Quvenzhane Wallis (Annie)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
Robert Duvall (The Judge)
Ethan Hawke (Çocukluk)
Edward Norton (Birdman)
Mark Ruffalo (Foxcatcher)
J.K. Simmons (Whiplash)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
Patricia Arquette (Çocukluk)
Jessica Chastain (A Most Violent Year)
Keira Knightley (The Imitation Game)
Emma Stone (Birdman)
Meryl Streep (Into the Woods)

En İyi Senaryo
Birdman (Alejandro Gonzalez Inarritu, Nicolas Giacabone, Alexander Dinelaris ve Armando Bo)
Çocukluk (Richard Linklater)
Kayıp Kız (Gillian Flynn)
Büyük Budapeşte Oteli (Wes Anderson)
The Imitation Game (Graham Moore)

En İyi Müzik
Birdman (Antonio Sanchez)
Kayıp Kız (Trent Reznor & Atticus Ross)
The Imitation Game  (Alexandre Desplat)
Yıldızlararası / Interstellar (Hans Zimmer)
The Theory of Everything (Johann Johansson)

En İyi Şarkı
“Big Eyes” (Big Eyes)
“Glory” (Selma)
“Mercy Is” (Noah)
“Opportunity” (Annie)
“Yellow Flicker Beat” (Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm I

En İyi Yabancı Film
Turist / Force Majeure (İsveç)
Gett: The Trial of Viviane Amsalem (İsrail)
Ida (Polonya/Danimarka)
Leviathan (Rusya)
Tangerines (Estonya)

En İyi Animasyon
Big Hero 6
The Book of Life
The Boxtrolls
How to Train Your Dragon 2
The Lego Movie

Televizyon dalındaki adaylıklar:

En İyi Dizi (Drama)
The Affair
Downtown Abbey
Game of Thrones
The Good Wife
House of Cards

En İyi Dizi (Komedi)
Girls
Jane the Virgin
Orange Is the New Black
Silicon Valley
Transparent

En İyi Mini Dizi & TV Filmi
Fargo
The Missing
The Normal Heart
Olive Kitteridge
True Detective

En İyi Erkek Oyuncu (Drama)
Clive Owen (The Knick)
Liev Schreiber (Ray Donovan)
Kevin Spacey (House of Cards)
James Spader (The Blacklist)
Dominic West (The Affair)

En İyi Kadın Oyuncu (Drama)
Claire Danes (Homeland)
Viola Davis (How to Get Away with Murder)
Julianna Margulies (The Good Wife)
Ruth Wilson (The Affair)
Robin Wright (House of Cards)

En İyi Erkek Oyuncu (Komedi)
Louis C.K. (Louie)
Don Cheadle (House of Lies)
Ricky Gervais (Derek)
William H. Macy (Shameless)
Jeffrey Tambor (Transparent)

En İyi Kadın Oyuncu (Komedi)
Lena Dunham (Girls)
Edie Falco (Nurse Jackie)
Julia Louis-Dreyfus (Veep)
Gina Rodriguez (Jane the Virgin)
Taylor Schilling (Orange Is the New Black)

En İyi Erkek Oyuncu (Mini Dizi & TV Filmi)
Martin Freeman (Fargo)
Woody Harrelson (True Detective)
Matthew McConaughey (True Detective)
Mark Ruffalo (The Normal Heart)
Billy Bob Thornton (Fargo)

En İyi Kadın Oyuncu (Mini Dizi & TV Filmi)
Maggie Gyllenhaal (The Honourable Woman)
Jessica Lange (American Horror Story: Freak Show)
Frances McDormand (Olive Kitteridge)
Frances O’Connor (The Missing)
Allison Tolman (Fargo)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
Matt Bomer (The Normal Heart))
Alan Cumming (The Good Wife
Colin Hanks (Fargo)
Bill Murray (Olive Kitteridge)
Jon Voight  (Ray Donovan)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
Uzo Aduba (Orange Is the New Black)
Kathy Bates (American Horror Story: Freak Show)
Joanne Froggatt (Downton Abbey)
Allison Janney (Mom)
Michelle Monaghan (True Detective)

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.