Şu An Okunan
Altyazı’nın Haziran Sayısı Bayilerde

Altyazı’nın Haziran Sayısı Bayilerde

Sen Aydınlatırsın Geceyi ve Onur Ünlü
Altyazı’nın Haziran sayısının kapağında, Onur Ünlü’nün bu yıl İstanbul Film Festivali’nden En İyi Film dahil dört ödülle dönen yeni filmi Sen Aydınlatırsın Geceyi yer alıyor. Dergide filmle ilgili geniş bir değerlendirme yazısının yanında, alternatif dağıtım kanallarıyla filmini seyirciyle buluşturan Ünlü’yle yapılan bir röportaj da bulunuyor.

Cannes 2013
Mayıs ayında Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye kazanan Abdellatif Kechiche imzalı La Vie d’Adele, Asghar Farhadi’nin festivalde çok beğenilen yeni filmi Le Passé ve Coen Kardeşler’in son harikası Inside Llewyn Davis’e ait incelemelerin de yer aldığı Cannes Film Festivali değerlendirmesi bu ay Altyazı’da.


Advertisement

Bir Şarkının Peşinde
Profesyonel müzik kariyerini çoktan sonlandırmış olan Rodriguez’in dünyanın başka bir köşesinde yıllar sonra şöhrete nasıl kavuştuğunu anlatan Bir Şarkının Peşinde, bu sene En İyi Belgesel Oscar’ı kazanmış ve geçtiğimiz İstanbul Film Festivali’nin en sevilen yapımlarından biri olmuştu. Bu çok beğenilen film dergide geniş bir inceleme yazısıyla ele alınıyor.

Günlerin Köpüğü
Boris Vian’ın aynı adlı romanından Michel Gondry’nin beyazperdeye taşıdığı Günlerin Köpüğü, yönetmenin gündelik hayatın ayrıntılarına odaklanan oyuncaklı anlatımıyla dikkat çekiyor.

ALTYAZI’da ayrıca
Muhteşem Gatsby (The Great Gatsby): Baz Luhrmann’ın Gatsby’si
Aklımı Oynatacağım (Los Amantes Pasajeros): Almodovar’dan kriz komedisi
Evde (Dans la Maison): François Ozon’dan anlatının sınırları üzerine
Yük: Madeni bir hesaplaşma 
Bernie’nin Suçu Ne? (Bernie): Richard Linklater’dan Amerikan taşrasına bir bakış
Devir: Derviş Zaim belgesel-kurmaca arasında
Kayıp Umutlar (Promised Land): Gus Van Sant’ın anaakıma dönüşü
Pas ve Kemik (De Rouille et D’os): Jacques Audiard’dan beden ve emek üzerine
Eksik Sayfalar: ‘Büyük Abi’ bizi gözetliyor
Ayın Kısası: Metin Akdemir’den Ben Geldim Gidiyorum

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.