Şu An Okunan
Ankara Film Festivali’nde Ödüller Sahiplerini Buldu

Ankara Film Festivali’nde Ödüller Sahiplerini Buldu

5 Haziran’da perdelerini açan 25. Ankara Film Festivali’nin Ulusal Yarışma bölümünde ödüller 15 Haziran akşamı gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu. Tayfun Pirselimoğlu, Belçim Bilgin, Mert Fırat, Ali Karadoğan ve Andreas Sinanos’tan oluşan jüri, En İyi Film ödülünü Atıl İnaç’ın yönettiği Daire’ye takdim etti. Gecede dağıtılan tüm ödüllerin listesi şöyle oluştu:

Ulusal Yarışma:

En İyi Film: Daire (Yön. Atıl İnaç)

SİYAD En İyi Film Ödülü: Kusursuzlar (Yön. Ramin Matin)

Seçici Kurul Özel Ödülü: Bir Varmış Bir Yokmuş (Yön. Kazım Öz)

Mahmut Tali Öngören Özel Ödülü: Cennetten Kovulmak (Yön. Ferit Karahan)

En İyi Yönetmen: Reha Erdem (Şarkı Söyleyen Kadınlar)

En İyi Kadın Oyuncu: Nazan Kesal (Daire)

En İyi Erkek Oyuncu: Fatih Al (Daire)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Deniz Hasgüler (Şarkı Söyleyen Kadınlar)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Erol Babaoğlu (Daire)

Onat Kutlar En İyi Senaryo: Emine Yıldırım (Kusursuzlar)

En İyi Görüntü Yönetmeni: Florent Herry (Şarkı Söyleyen Kadınlar)

En İyi Sanat Yönetmeni: Ömer Atay (Şarkı Söyleyen Kadınlar)

En İyi Özgün Müzik: Toygar Işıklı (Bir Küçük Eylül Meselesi)

En İyi Kurgu Ödülü: Ali Aga (Gözümün Nûru)

En İyi Ses Tasarımı: Reha Erdem (Şarkı Söyleyen Kadınlar)

Umut Veren Yeni Yönetmen: Faysal Soysal (Üç Yol)

Umut Veren Yeni Kadın Oyuncu: Ayris Alptekin (Mavi Dalga)

Umut Veren Yeni Erkek Oyuncu: Mirza Metin (Cennetten Kovulmak)

Umut Veren Yeni Senaryo Yazarı: Ferit Karahan (Cennetten Kovulmak)

 

Ulusal Belgesel Ödülleri:

Kurtuluş Özgen, Dilek Gökçin, Mehmet Eryılmaz, Tülin Erarslan ve Özgür Doğan’dan oluşan jüri Ulusal Belgesel Film Yarışma’sında ödülleri şu şekilde dağıttı:

En İyi Belgesel: Tepecik Hayal Okulu (Yön. Güliz Sağlam)

Belgesel Dalında İkincilik Ödülü: Zarok (Yön. Muhammet Beyazdağ)

Belgesel Dalında Üçüncülük Ödülü: 33 Yıllık Direniş – Berfo Ana (Yön. Veysi Altay)

 

Kısa Film Ödülleri:

Kurmaca Dalında En İyi Film: Patika (Yön. Onur Yağız)

Kurmaca Dalında İkincilik Ödülü: Nar Zamanı (Yön. Cevahir Çokbilir)

Kurmaca Dalında Üçüncülük Ödülü: Suret (Yön. Cüneyt Karakuş)

Kurmaca Dalında Jüri Özel Ödülü: Göz (Yön. Onur Otacı ve Murat Kandemir)

Canlandırma Dalında En İyi Film: Kafa (Yön. Koray Sevindi)

Canlandırma Dalında İkincilik Ödülü: Tornistan (Yön. Ayçe Kartal)

Canlandırma Dalında Üçüncülük Ödülü: Oxygen (Yön. Murat Kılıç)

Deneysel Dalda En İyi Film: Mükemmel Bir Gün (Yön. Oğuzhan Kaya)

 

 

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.