Şu An Okunan
Ankara Üniversitesi’nde Bûka Baranê ve Tepenin Ardı Gösterimleri

Ankara Üniversitesi’nde Bûka Baranê ve Tepenin Ardı Gösterimleri

Bûka Baranê ve Tepenin Ardı gösterimleri ile ardından gerçekleştirilecek söyleşiler Mayıs ayının ilk haftasında Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi MTÖ Sinema Salonu’nda tüm sinemaseverleri bekliyor.

İLEF Sinema Topluluğu (İlefsin) ve Sine-Göz Sinema Kültür Dergisi’nin ortak etkinliği kapsamında 2 Mayıs Perşembe günü 17.30’da gösterimi yapılacak Bûka Baranê’nin ardından, filmin yönetmeni Dilek Gökçin ve metin yazarı İrfan Aktan ile 18.30’da bir söyleşi gerçekleştirilecek.

İLEF Sinema Topluluğu’nun (İlefsin) düzenlediği bir diğer etkinlik kapsamında ise 3 Mayıs Cuma günü 13.30’da Tepenin Ardı film gösterimi ve 14.45’de filmin yönetmeni Emin Alper ile söyleşi gerçekleşecek.

Hafıza Merkezi’nin yapımcılığını üstlendiği Dilek Gökçin’in yönettiği Bûka Baranê belgeseli, 1989 yılında Hakkari’de çekilen bir ilkokul fotoğrafıyla başlayıp, fotoğrafın çekiminden 23 yıl sonra bir araya gelen 10 eski sınıf arkadaşının 90’lı yıllarda ve bugün neler yaşadığına ve barışa olan özlemlerine odaklanıyor.

Geçtiğimiz Şubat ayında 62. Berlin Film Festivali’nde dünya galasını gerçekleştiren ve ardından birçok festivalden ödülle dönmeyi başaran Tepenin Ardı, western filmlerini andıran mekân kullanımı ve atmosferiyle, gerilim tonu yüksek bir aile dramını anlatıyor.

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.