Şu An Okunan
Bant Mag. Ekibinden Hitchcock Güzellemesi

Bant Mag. Ekibinden Hitchcock Güzellemesi

Yaklaşık dokuz yıldır, konserlerden sergilere pek çok farklı etkinliğe imza atan Bant Mag. ekibi, geçtiğimiz haftalarda taşındığı yeni mekânında yepyeni bir iş için kolları sıvıyor.

Başlangıçta yeni bir ofis için yola koyulmuş olsa da uzun yıllardır hayalini kurduğu mekânı karşısında bulmasıyla birlikte Bant Mag. ekibinin sanat projelerine ağırlık verebileceği yeni bir alan yaratma projesi de hız kazanmış oldu. Bu projeler arasından ilk hayata geçen Hitchcock Tribute olacak.

Çalışmalarıyla Bant Mag. sayfalarında isimlerini sıkça gördüğümüz on dört sanatçının dahil olduğu Hitchcock Tribute, efsane yönetmenin Trendeki Yabancı (Strangers on a Train, 1951), Arka Pencere (Rear Window, 1954), Rebecca (1940) gibi sinema tarihine geçmiş filmlerinden esinlenerek oluşturulmuş portre çalışmalarından meydana geliyor.

Alfred Hitchcock’un hayatını anlatan ve başrolünde Anthony Hopkins’in olduğu Hitchcock filminin, 29 Mart’ta Türkiye’de vizyona giriyor olması nedeniyle bu ilk projeyi Hitchcock’a adayan ekip, Tribute serisini farklı efsaneler üzerinden devam ettiriyor olacak.

Ayrıntılı bilgi için: www.bantmag.com/mekan

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.