Şu An Okunan
Jîn

Jîn

Jîn, genç yaşında dağa çıkmış bir gerilladır. Bir gün dağdan inmeye karar verir ve yola çıkar, ancak ne varabileceği bir yer ne de sığınabileceği bir kimsesi vardır. Bombaların ve mermilerin gümbürdediği ağaçların ve mağaraların arasından yolunu bulmaya çalışır. Bu yolculuk sırasında yalnızca Kürt olmanın değil, kadın olmanın da önüne çıkardığı binbir türlü engelle boğuşacaktır.

İZLENMELİ Mİ? Reha Erdem’in Şarkı Söyleyen Kadınlar’la birlikte merakla beklenen iki filminden biri olan Jîn, yönetmenin Hayat Var (2008) ve Kosmos’ta (2009) bize parçalarını gösterdiği kişisel evreninden izler taşıyan, yalnızca insanların yaşadıkları acılara değil, hayvanların ve doğanın acısına da ortak olan, günümüz Türkiye’sini kavuran bir meseleye yönetmenin öznel bakışını getiren bir film.

Yönetmen: Reha Erdem

Senaryo: Reha Erdem

Oyuncular: Deniz Hasgüler (Jîn), Onur Ünsal (Yaralı Asker), Eren Vurdem (Yaralı Gerilla), Beren Soysal, Sabahattin Yakut (İşveren), Yıldırım Şimşek (Kamyon Şoförü)

Türkiye/2012/Türkçe-Kürtçe/122 dk./Atlantik-Mars Entertainment Group (PinemArt)

Vizyon tarihi: 15 Mart

jin

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.