Şu An Okunan
Başka Sinema ve ENKA Sanat’tan Açıkhava Film Gösterimleri

Başka Sinema ve ENKA Sanat’tan Açıkhava Film Gösterimleri

4-25 Ağustos / ENKA Açıkhava Tiyatrosu

Yaz aylarında ENKA Açıkhava Tiyatrosu’nda düzenlediği etkinliklerine kaldığı yerden devam eden ENKA Sanat, konserler ve tiyatro oyunları gibi çeşitli açık hava organizasyonlarının yanı sıra film gösterimleri de gerçekleştiriyor. Etkinlikler 1 Ağustos’ta Jülide Çelik’in Kardeş Türküler’e eşlik ettiği ‘Kıyıda’ konseriyle başlarken Başka Sinema işbirliğiyle hazırlanan film programı ise 4-25 Ağustos’a yayılıyor. Ayrıca #40YıldırBurasıTamYeri sloganıyla 40’ıncı yaşını kutlayan ve bu vesileyle öğrencilere konser biletlerini 40 TL’den satışa sunan ENKA Sanat, tüm film gösterimlerinde geçerli olmak üzere “1 bilet alana 1 bilet bedava” kampanyası düzenliyor.


Advertisement

ENKA Sanat, her sene olduğu gibi bu yıl da son dönemin öne çıkan yerli ve yabancı yapımlarından bir seçkiye yer veriyor. Altın Portakal’da En İyi Film seçilmesinin yanı sıra dolaştığı festivallerden çeşitli ödüllerle dönen Özcan Alper imzalı Karanlık Gece (2022), Brendan Fraser’ın performansıyla En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar ödülünü kucakladığı Darren Aronofsky imzalı Balina (The Whale, 2022), dünya prömiyerini Cannes’da yapan Nicolas Bedos imzalı Maskeli Balo (Mascarade, 2022) ve yönetmenliğini Baz Luhrmann’ın üstlendiği Elvis Presley biyografisi Elvis (2022) gibi yapımların öne çıktığı programda Oscar ödüllü yönetmen Danny Boyle’un Londra National Theatre’da sahnelenen ve Benedict Cumberbatch’in Doktor Frankenstein’a, Jonny Lee Miller’ın ise Frankenstein’ın canavarına hayat verdiği oyunu kayda alarak filmleştirdiği National Theatre Live: Frankenstein‘ı (2011) da izlemek mümkün.

National Theatre Live: Frankenstein

4-25 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek açıkhava gösterimlerinin program takvimi ise şu şekilde:

  • Karanlık Gece – 4 Ağustos
  • Elvis – 7 Ağustos
  • Balina / The Whale – 9 Ağustos
  • Dali Diyarı / Daliland – 11 Ağustos
  • National Theatre Live: Frankenstein – 14 Ağustos
  • Maskeli Balo / Mascarade – 16 Ağustos
  • Ela ile Hilmi ve Ali – 21 Ağustos
  • Carmen – 22 Ağustos
  • Suç Bende / The Crime Is Mine – 25 Ağustos

Film gösterimlerine ve diğer açıkhava etkinlilerine dair detaylı bilgiye ENKA Sanat’ın internet sitesi üzerinden ulaşılabiliyor.

enkasanat.org

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.