Şu An Okunan
İstanbul Film Festivali Ocak Seçkisi

İstanbul Film Festivali Ocak Seçkisi

1-31 Ocak

Pandemi koşulları nedeniyle bu yıl Nisan ayında gerçekleştirilemeyen İstanbul Film Festivali, yıl boyunca düzenlediği çevrimiçi gösterimleri 2021’in ilk aylarında da sürdürecek. 2020’nin Mayıs ayından itibaren 39. İstanbul Film Festivali’nin programında yer alan filmlerin farklı seçkilerle seyirciyle buluşturulduğu filmonline.iksv.org adresinde Ocak ayında gösterilecek yapımlar da açıklandı.


Advertisement

1 Ocak 2021 günü başlayacak yeni seçkinin ilk filmi daha önce festivalin Filmekimi Galaları bölümünde fiziksel gösterimi yapılan François Ozon‘un son filmi 85 Yazı (Eté 85) olacak. Berlin Film Festivali’nde En İyi Senaryo ödülünü kazanan Çirkin Masallar (Favolacce) 2 Ocak, efsanevi fotoğrafçı Jim Marshall’ın yaşamına odaklanan belgesel Fotoğrafı Göster: Jim Marshall’ın Hikâyesi (Show Me the Picture: The Story of Jim Marshall) ise 3 Ocak tarihinde gösterime girecek.

85 Yazı

Ocak ayında gösterilecek diğer filmler arasında David Cronenberg klasiği Çarpışma (Crash, 1996), Alexander Nanau’nun birçok yıl sonu listesinde kendine yer bulan filmi Colectív, Rumen Yeni Dalgası’nın önemli isimlerinden Cristi Puiu’nun dünya prömiyerini Berlin Film Festivali’nde yapan son filmi Malmkrog ve Agnieszka Holland’ın yeni filmi Şarlatan (Charlatan) gibi filmler bulunuyor.

2020’nin ilk üç ayı boyunca devam edecek ve her hafta sonu üç farklı film gösterimin yapılacağı programın biletlerine filmonline.iksv.org adresinden ulaşılabiliyor. Bilet alınan filmler, gösterime açık kaldıkları beş gün boyunca izlenebilecek. Sınırlı sayıda satılacak biletler tek tek ve 15 filmlik kombine bilet şekilde satışa sunuluyor.

filmonline.iksv.org

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.