Şu An Okunan
Dijital Platform Gain 30 Aralık’ta Yayın Hayatına Başlıyor

Dijital Platform Gain 30 Aralık’ta Yayın Hayatına Başlıyor

Dijital dünyaya farklı bir bakış açısı kazandırmayı hedefleyen yeni dijital içerik platformu Gain, 30 Aralık günü yayına başlıyor. Dikey formatta kısa içerikler yayınlayacak dijital platform, yalnızca mobil uygulamasıyla yayın yapacak.

Bir süre önce Türkiye’de yayın yapan dijital platformlara katılacağı duyurulan Gain, birçok popüler ismi bir araya getirmeyi hedefliyor. Çeşitli alanlarda pek çok farklı yayının yapılacağı platformda yer alacak isimler arasında Ahmet Mümtaz Taylan, Can Bonomo, Engin Günaydın, Devin Özgür Çınar, Gaye Su Akyol, İlber Ortaylı ve Vedat Milor gibi isimler bulunuyor.


Advertisement

Yayın hayatına 30 Aralık’la başlayacak platformun ilk yayınlarından birisi Mart ayından bu yana popülerliğini artıran Mücbir Sebepler’in yılbaşı programı olacak. Bartu Küçükçağlayan ve Melikşah Altuntaş’ın Instagram aracılığıyla yaptığı canlı yayınlarla pandemi döneminde bir sosyal medya fenomenine dönüşen yayın, yılbaşı gecesi Gain’e özel bir program gerçekleştirecek. Ünlü isimlerin de konuk olarak yer alacağı Mücbir Yılbaşı, 31 Aralık 2020 tarihinde saat 22:00’den itibaren Gain’de yayınlanacak.

Gain, dikey formatta dizi ve film denemelerine de yer verilen bir platform olma hedefi taşıyor. Başarılı oyuncular Engin Günaydın ve Devin Özgür Çınar’ın başrollerini paylaştığı yeni dizi 10 Bin Adım da Ocak ayında Gain’de yayınlanacak. Gain platformunun ilk dizisi olma özelliğini taşıyan 10 Bin Adım, son yıllarda uzun ve sağlıklı bir yaşam için tüm dünyada referans olarak kabul edilen “günde 10 bin adım” önerisine uyarak birlikte yürümeye karar veren iki eski sevgili Ezgi ve Memet’in iki yeni yol arkadaşı olma hikâyesini anlatacak. Her bölümü yaklaşık on dakikadan oluşacak ve dikey formatta yayınlanacak diziyi Devin Özgür Çınar kaleme alırken, yönetmen koltuğunda ise Duygu Güzelmeriç oturuyor.

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.