Şu An Okunan
Kino 2020

Kino 2020

1-13 Kasım / filmonline.iksv.org

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen İstanbul Film Festivali, 1-13 Kasım tarihleri arasında Goethe-Institut işbirliğiyle Almanya sinemasının en güncel ve başarılı filmlerini çevrimiçi plaftormunda izleyiciyle buluşturuyor. Bu yıl çevrimiçi olarak ve tüm Türkiye’den ulaşılabilir şekilde gerçekleşecek olan Kino 2020 seçkisi, filmonline.iksv.org adresinden izlenebilecek. Programın biletleri de 28 Ekim tarihinden itibaren bu adresten satışa sunulacak. Etkinlik süresince her gün bir film 20:00’de yayınlanacak ve 5 gün boyunca erişime açık kalacak. Toplamda 13 filmin gösterileceği seçkinin biletleri aynı İstanbul Film Festivali gibi sınırlı sayıda satışa açılırken gösterimlere teker teker ya da kombine bilet alınabilecek.


Advertisement

Her yıl olduğu gibi Almanya sinemasından pek çok önemli yapımı Türkiyeli sinemaseverlerle buluşturan programın 2020 seçkisinde dünya prömiyerini bu yıl Berlinale’de gerçekleştiren Burhan Qurbani imzalı Alfred Döblin uyarlaması Berlin Alexanderplatz, Ulrike Ottinger’in 1960’ların Paris’inde bir sanatçı olarak geçirdiği zamanlara baktığı Paris Calligrammes, Hüseyin Tabak’ın çocuklarına bakabilmek için boks ringlerinde mücadeleye atılan genç bir kadının hikâyesine odaklanan yeni filmi Çingene Kraliçe (Gipsy Queen) ve 26. Saraybosna Film Festivali’nden En İyi Film ödülüyle dönen Kosova asıllı Alman yönetmen Visar Morina’nın Yabancı (Exil) filmleri öne çıkıyor.  

kinotr.org

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.