Şu An Okunan
Köprüde Buluşmalar: Film Geliştirme Atölyesi Başvuruları Başladı

Köprüde Buluşmalar: Film Geliştirme Atölyesi Başvuruları Başladı

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından İstanbul Film Festivali kapsamında hayata geçirilen Köprüde Buluşmalar, 15-16 Nisan 2020 tarihleri arasında 15. kez düzenleniyor. Proje kapsamında yer alan Film Geliştirme Atölyesi’nin başvuruları ise başladı. Atölye, Türkiye’de seçilen projelerin yönetmenleri, senaristleri ve yapımcılarını ‘Komşular’ platformuna seçilen uluslararası projelerin ekipleriyle bir araya getiriyor. Ön hazırlık ve sunum teknikleri eğitiminin yanı sıra senaryo, prodüksiyon, dağıtım ve pazarlama üzerine çalışmalar da gerçekleştirilecek.

Uluslararası yapımcı, dağıtımcı, festival ve fon temsilcileri ve yayın kuruluşları ile yaptıkları birebir toplantılarda işbirliklerinin ilk adımlarını atacak olan proje ekipleri ayrıca projelerinin sunumlarını uluslararası sinema profesyonellerinden oluşan jüriye yapacak. Jürinin belirleyeceği filmlere verilecek olan ödüller:


Advertisement
  • 30.000 TL Köprüde Buluşmalar Ödülü
  • Melodika Ödülü
  • Genius Park Görsel Efekt Ödülü
  • MFI (Akdeniz Film Enstitüsü) Senaryo Atölyesi Ödülü (Yunan adalarında iki kere düzenlenecek senaryo atölyesi ve ardından online yapılacak senaryo danışmanlığını içerir.)
  • Transilvania Pitch Stop Ödülü
  • Seyap Ödülü

Film Geliştirme Atölyesi’nin başvuruları 16 Aralık 2019’a kadar sürecek.

Detaylı bilgi için: Köprüde Buluşmalar

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.