Şu An Okunan
Kundura Sinema’da ‘Bir Yaz Gecesi Sineması’

Kundura Sinema’da ‘Bir Yaz Gecesi Sineması’

11-14 Temmuz / Beykoz Kundura

Kundura Sinema son iki yıldır olduğu gibi bu yaz da açık hava gösterimlerine özel bir seçki hazırlamış durumda. Müziğin başrolde olduğu bu program Paris, Havana, New York hattında caz ve sinemayı buluşturan filmlerden oluşuyor.

Tüm zamanların en iyi müzikallerinden biri kabul edilen Bob Fosse imzalı All That Jazz (1979) gösterimlerin en dikkat çekici yapımı. Aynı zamanda dansçı ve koreograf olan Fosse’nin kendi yaşamından esintiler taşıyan film bir Broadway müzikali sahnelemeye çalışan Joe Gideon’un dansla ve duygusal gelgitlerle dolu hayatını anlatırken ritmin gücünü kullanıyor.

Paris’in gece kulüplerinde çalışan iki cazcı rolünde Paul Newman ve Sidney Poitier’i izleyeceğimiz Paris Blues (1961), caz müzik ve madde kullanımı arasındaki bağı irdeleyen 1961 yapımı Shirley Clarke filmi Karanlık Bağlar (The Connection) bir dönem ‘tap dance’ ruhunun yeniden canlanmasına katkı sağlayan No Maps on My Taps (1979), büyük hayalleri olan genç bir piyanist ve muhteşem bir sese sahip Rita’nın Küba’da başlayan yolculuğunu anlatan animasyon Chico & Rita (2010), 20’li ve 30’lu yıllara müzikal bir yolculuk yaşatan Cohen Film Koleksiyonu kısa caz filmleri seçkide yolu müzikle kesişen diğer filmler.

Cuma ve cumartesi gösterimleri DJ performansları eşliğinde gerçekleşecek Kundura Sinema açık hava etkinlikleri, Beykoz Kundura’nın Boğaz kıyısındaki mekânının ruhuyla birleşince özel bir seyir deneyimi sunuyor.

beykozkundura.com

>>

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.