Şu An Okunan
Kundura Sinema’da ‘Yeni Başlangıçlar, Umuyoruz’ Seçkisi

Kundura Sinema’da ‘Yeni Başlangıçlar, Umuyoruz’ Seçkisi

Lichen

23 Ekim – 7 Kasım / Beykoz Kundura

Kundura Sinema ‘Yeni Başlangıçlar, Umuyoruz’ başlığını taşıyan film seçkisiyle 23 Ekim Cumartesi günü kapılarını yeniden açıyor. Alman sanatçı ve yazar Pia Chakraverti-Wuerthwein’in dokunma, hareket etme ve yakınlaşma temaları etrafında kürasyonunu gerçekleştirdiği seçkide yer alan filmler şöyle: Fransız görsel sanatçı Pauline Curnier Jardin’in Aziz Sebastian kutlamalarını kurguladığı Explosion Ma’ Baby (2016), avangard sinemanın öncü isimlerinden Maya Deren’in Teiji Ito’nun müzikleri ve Metropolitan Opera Balesi dansçılarıyla çektiği The Very Eye of Night (1958), Lisa Jackson’ın likenlerin şaşırtıcı görselliği ve organizmalarından ilhâmla yarattığı Lichen (2019) ve bağımsız film kolektifi Los Ingrávidos’un Meksika’daki kadın cinayetlerini anlattıkları Coyolxauhqui (2017).

‘Yeni Başlangıçlar, Umuyoruz’ seçkisi beykozkundura.com’dan randevu alınarak, 7 Kasım’a dek hafta sonları 17:30-19:30 saatleri arasında ücretsiz olarak izlenebilecek.

beykozkundura.com

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.