Şu An Okunan
Pera Film’de ‘ReelLife’

Pera Film’de ‘ReelLife’

16 Kasım – 12 Aralık / Pera Müzesi

Pera Film‘in, NDP Istanbul Regional Hub ve Columbia Global Centers | Istanbul iş birliğinde hazırladığı ‘ReelLife’ adlı film programı dünyanın farklı yerlerinden çeşitli sosyal meseleleri ele alan filmlerden bir seçki sunuyor. Program gerek gündelik yaşamda gerekse seyirci koltuğunda bilgiye boğulmuş olan bireylerin aslında bildiklerinin ne kadar kısıtlı olduğunu düşünmeye alan açıyor ve bu konuda bir farkındalık yaratıyor.


Advertisement

Programda ekonomi, çevre, çalışma kültürü gibi konuları tartışmaya açan üç film yer alıyor: 24 saat açık kalan bir kreşte yolları kesişen üç karakter üzerinden çalışma kültürünün yükünü sırtlayan insanların dünyasına kapı aralayan Loira Limbal imzalı Through the Night (2020), hem ekonomik hem de çevresel krizle boğuşan Porto Riko’da yaşananlar üzerinden kolektif travma, direniş gibi mefhumları ele alan Cecilia Aldarondo imzalı Landfall (2020) ve Filipinler’in son ekolojik cennetini yok etmek isteyen politikacılar ve iş insanlarına karşı mücadele eden üç çevre aktivistini takip Karl Malakunas imzalı Delikado (2022).

Gösterimlerin ardından filmlerin yönetmenlerinin katılacağı söyleşiler düzenlenecek. Tüm gösterimlerin Türkçe ve İngilizce altyazı desteğiyle sunulacağı etkinlikte söyleşiler ise İngilizce gerçekleştirilecek.

‘ReelLife’ adlı film gösterimleri 16 Kasım – 12 Aralık tarihlerinde Pera Müzesi’nde gerçekleştiriliyor. Programla ilgili detaylara Pera Müzesi’nin internet sitesi üzerinden ulaşılabiliyor.

peramuzesi.org

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.