Şu An Okunan
Seyir Derneği’nden Ayvalık’ta ‘Açık Hava Film Geceleri’

Seyir Derneği’nden Ayvalık’ta ‘Açık Hava Film Geceleri’

8-17 Temmuz / Ayvalık

16-21 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek Ayvalık Uluslararası Film Festivali öncesinde, festivali organize eden Seyir Derneği tarafından Ayvalık Belediyesi’nin katkılarıyla açık havada film gösterimleri gerçekleştirilecek. ‘Açık Hava Film Geceleri’ adlı etkinlik Cannes, Venedik, Berlinale gibi festivalleri dolaşmış son yılların ödüllü ve dikkat çeken filmlerinden bir seçkiyi açık havada deneyimleme imkânı sunuyor. İki filmin gösterileceği 15 Temmuz Cuma günü dışında her akşam saat 21:30’da başlayacak gösterimler Ayvalık Belediyesi yeni binası bahçesinde yapılacak. Programdaki 11 film Ayvalık’ın ardından Urladam’a da konuk olacak. Etkinliğin 22-31 Temmuz tarihleri arasında düzenlenmesi planlanıyor.

8 Temmuz’da Dan Kwan ve Daniel Scheinert’ın son filmi Her Şey Her Yerde Aynı Anda‘nın (Everything Everywhere All at Once) gösterimiyle başlayacak etkinlikte Carla Simón’un tamamını amatör oyuncularla çektiği ve Berlinale’de büyük ödül Altın Ayı’yı kazanan filmi Alcarràs, Penélope Cruz’un Venedik Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandığı Pedro Almodóvar imzalı Paralel Anneler (Madres paralelas, 2021), oyuncu Maggie Gyllenhaal’un ilk yönetmenlik denemesi olan ve üç dalda Oscar adaylığının yanı sıra Venedik’ten En İyi Senaryo Ödülü’yle ayrılan Karanlık Kız (The Lost Daughter, 2021) ve Cannes Film Festivali’nin Belirli Bir Bakış bölümündeki gösteriminin ardından Sundance’te Alfred P. Sloan Film Ödülü’nü kazanan Kogonada imzalı Yang’dan Sonra (After Yang, 2021) filmleri görülebilecek.

En İyi Animasyon, En İyi Uluslararası Film ve En İyi Belgesel dalında Oscar’a aday gösterilen Jonas Poher Rasmussen imzalı Kaçış (Flee, 2021), Paul Thomas Anderson’un Oscar ve Altın Küre’de pek çok adaylık elde eden son filmi Licorice Pizza (2021), Oscar ödüllü Joaquin Phoenix ile çocuk oyuncu Woody Norman’ı bir araya getiren Mike Mills imzalı Yaşamaya Bak (C’mon C’mon, 2021), İstanbul Film Festivali’nde büyük ödül Altın Lale’yi kazanan Gaspar Noé imzalı Vortex (2021) ve son olarak Dünyanın En Kötü İnsanı’nın (Verdens Verste Menneske, 2021) senaryosuna katkı sunan Eskil Vogt’un ikinci uzun metraj filmi Masumlar (De Uskyldige, 2021) da program dâhilinde seyirciyle buluşacak. Ayrıca programda çocuklar için de bir film yer alıyor. Julien Fournet imzalı Asi Prenses (Pil, 2021) 15 Temmuz Cuma akşamı saat 21:00’de açık havada deneyimlenebilecek.

Kaçış, Flee
Kaçış

‘Açık Hava Film Geceleri’ gösterim takvimi ise şu şekilde:

 • Her Şey Her Yerde Aynı Anda / Everything Everywhere All at Once – 8 Temmuz Cuma, saat 21:30
 • Alcarràs – 9 Temmuz Cumartesi, saat 21:30
 • Licorice Pizza – 10 Temmuz Pazar, saat 21:30
 • Vortex – 11 Temmuz Pazartesi, saat 21:30
 • Karanlık Kız / The Lost Daughter – 12 Temmuz Salı, saat 21:30
 • Masumlar / De Uskyldige – 13 Temmuz Çarşamba, saat 21:30
 • Paralel Anneler / Madres paralelas – 14 Temmuz Perşembe, saat 21:30
 • Asi Prenses / Pil – 15 Temmuz Cuma, saat 21:00
 • Kaçış / Flee – 15 Temmuz Cuma, saat 23:00
 • Yaşamaya Bak / C’mon C’mon – 16 Temmuz Cumartesi, saat 21:30
 • Yang’dan Sonra / After Yang – 17 Temmuz Pazar, saat 21:30

‘Açık Hava Film Geceleri’ için bilet satışı bugün itibariyle başladı. Etkinlik biletleri biletix üzerinden temin edilebiliyor. Programla ilgili gelişmeler ise Ayvalık Uluslararası Film Festivali’nin internet sitesi üzerinden takip edilebiliyor.

ayvalikff.org

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.