Şu An Okunan
Elif Refiğ ile ‘Kısa Film Senaryo Yazımı’ Semineri

Elif Refiğ ile ‘Kısa Film Senaryo Yazımı’ Semineri

Eğitmen: Elif Refiğ
Kurs Başlangıcı: 3 Ocak Cumartesi
Kurs Süresi: 8 hafta (haftada 4 saatten 32 saat)
Saatler: Cumartesi günleri 11:00-15:00 arası
Yer: Boğaziçi Üniversitesi, Mithat Alam Film Merkezi
Not: Kontenjan 14 kişiyle sınırlıdır.

SEMİNER HAKKINDA
Bu seminer, sekiz hafta sonunda katılımcılarının, çekilmeye hazır birer kısa film senaryosu yazmış olmalarını hedefliyor. İlk haftalarda, seçilmiş kısa filmleri ele alarak hikâyeyi bir hayat formu olarak kurgulama biçimlerini inceleyeceğiz. Sonrasında ise, katılımcıların bir kısa film projesine dönüştürmek istedikleri fikirleri değerlendirilecek ve aralarından biri seçilerek üzerinde çalışmaya başlanacak. Süresi 15 dakikayı geçmeyen filmler için yazılmış senaryolar üzerinde çalışacağız. Katılımcıların yazacağı, yazdıklarını yüksek sesle okuyacağı, canlandıracağı ve birbirinin yazdıkları hakkında yorum yapacağı bir süreç olacak bu 8 hafta.

ELİF REFİĞ KİMDİR?

Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun oldu. 2000-2005 arasında Altyazı Dergisi’nin yayın kurulunda yer aldı. Ardından New York’taki Columbia Üniversitesi’nde Sinema yüksek lisansı yaptı. Bu dönemde Andrew Sarris, Anette Insdorf ve Lewis Cole’un asistanlığını üstlendi. 2007 ve 2008 yıllarında bu üniversitede senaryo dersleri verdi. Bekleyolu (2004), Esperanza Starring (2007), Three Bodies (2008) ve Erkek Adam (2009) isimli kısa filmlerin ardından ilk uzun metrajlı filmi Ferahfeza’yı 2013’te tamamladı.

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.