Şu An Okunan
Gülengül Altıntaş ile ‘İleri Senaryo Seminerleri – Arketipler I: Gölge’

Gülengül Altıntaş ile ‘İleri Senaryo Seminerleri – Arketipler I: Gölge’

Konuşmacı: Gülengül Altıntaş
Seminer Tarihleri: 1 Ekim Cumartesi – 2 Ekim Pazar
Seminer Süresi: 1 haftasonu (günde 4 saat, toplamda 8 saat)
Saatler: 13:00-17:00 arası
Mecra: Çevrimiçi (Kayıt yaptıranlara Zoom linki gönderilecektir.)
Seminer Ücreti: 1000 TL (tam), 600 TL (öğrenci ve öğretmen) (iyzico üzerinden 12 aya kadar taksit imkanı)
İletişim: [email protected]

Altyazı’nın yeni kısa ve yoğunlaştırılmış seminer serisinin ilki Gülengül Altıntaş ile  ‘İleri Senaryo Seminerleri’ başlıyor. Her biri farklı bir başlık ve konuda düzenlenecek ‘İleri Senaryo Seminerleri’, sinemanın her alanında üretim veren, sinema anlatısının incelikleri konusunda bilgi sahibi olmak isteyen herkese açık bir seminer dizisi. Seri boyunca hikâye, karakter ve plot tasarımında yazmayı kolaylaştırıcı yöntem ve öneriler tartışacak, hem sanat hem de zanaatımızı geliştirmek için hikâye anlatımının farklı alanlarına mercek tutacağız.

Arketipler serisine ruh evinin en karanlık sakini Gölge ile başlıyoruz. İki günlük bu yoğun program boyunca gölge arketipini tanıyacak, karakter, hikâye ve plot tasarımında gölgeyi nasıl kullanabileceğimize bakacak ve gölge arketipinin dramatik fonksiyonlarını ve dönüştürücü gücünü tanıyacağız. Ayrıca iki günlük seminer programı boyunca kısa yazma çalışmaları da yapacağız.

Gülengül Altıntaş kimdir?

İstanbul Üniversitesi Radyo TV ve Sinema Bölümü’nden mezun olduktan sonra, eğitimine UCLA Extention, Content Creation for Entertainment Media programında devam etti. Kısa film ve video çalışmaları çeşitli festivallerde gösterildi, ödüller aldı. İstanbul Bilgi Üniversitesi, Film Televizyon Yüksek Lisans Programında yüksek lisans eğitimini burslu olarak tamamladı. UCLA ve NYU Tisch School of Arts hocalarından senaryo dersleri aldı, Türkiye sinemasının usta yönetmenleriyle senaryo çalışmalarına katıldı. Şu anda Kadir Has Üniversitesi Film ve Drama Yüksek Lisans programında senaryo dersleri veriyor, senaryo danışmanlığı yapıyor ve Türkiye Sineması üzerine doktora çalışmalarını sürdürüyor.

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.