Şu An Okunan
Acı ve Zafer / Dolor y Gloria

Acı ve Zafer / Dolor y Gloria

Dünyaca ünlü yönetmen Salvador Mallo sağlık sorunlarıyla boğuşmakta, bir yandan da tüm hayatını, ilişkilerini ve kariyerini gözden geçirmektedir. Bir gün, otuz yıl önce çektiği bir filmde başrol oynayan ve o zamandan beri görüşmediği oyuncusu Alberto’yla yeniden iletişim kurmaya karar verir. Takip eden günlerde Salvador geçmişiyle yüzleşme sürecine girecektir.

İZLENMELİ Mİ? Prömiyerini yaptığı Cannes Film Festivali’nde övgülerle karşılanan Acı ve Zafer’de Pedro Almodóvar, bir yandan hayatına ve sinema kariyerine hüzün ve mizahla bakarken bir yandan da kurduğu oyunbaz anlatı yapısıyla sinemanın kendisine bir aşk mektubu yazıyor. Sade ama etkileyici bir performans ortaya koyan Antonio Banderas’a Cannes’da En İyi Erkek Oyuncu ödülü kazandıran Acı ve Zafer, usta yönetmenin uzun zamandır yaptığı en iyi film.

Yönetmen: Pedro Almodóvar

Senaryo: Pedro Almodóvar

Oyuncular: Antonio Banderas (Salvador Mallo), Asier Etxeandia (Alberto Crespo), Leonardo Sbaraglia (Federico Delgado), Nora Navas (Mercedes), Julieta Serrano (Jacinta), César Vicente (Eduardo), Asier Flores (Salvador Mallo’nun çocukluğu), Penélope Cruz (Jacinta’nın gençliği)

 İspanya/2019/İspanyolca/113 dk./Bir Film

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.
Sepetim
Sepetiniz boş.