Şu An Okunan
Ayla

Ayla

Astsubay Süleyman Dilbirliği, nişanlısı Nuran’ı geride bırakarak yakın arkadaşı Ali’yle birlikte Kore Savaşı’na katılır. Görevi sırasında bir gün sıcak çatışmanın ortasında kalan Süleyman, yakılmış bir köyde bulduğu küçük bir Koreli kızı kurtarır. Kısa zamanda aralarında bir baba-kız ilişkisi gelişir ve Süleyman ona Ayla adını verir. Türkiye’ye dönüş zamanı geldiğinde, Ayla’yı da yanında götürmek ister ancak karşısına bürokratik engeller çıkar.

İZLENMELİ Mİ? Yönetmenliğini daha önce Sarıkamış Çocukları’na (2015) imza atan Can Ulkay’ın üstlendiği Ayla, henüz seyirciyle buluşmadan önce Türkiye’nin Oscar adayı olarak belirlendi ve tartışmalara yol açtı. Gerçek bir hikâyeye dayanan film, geniş oyuncu kadrosuyla dikkat çeken Hollywood usulü epik bir dram.

Yönetmen: Can Ulkay

Senaryo: Yiğit Güralp

Oyuncular: İsmail Hacıoğlu (Astsubay Süleyman), Kim Seol (Ayla), Ali Atay (Astsubay Ali), Damla Sönmez (Nuran), Murat Yıldırım (Üsteğmen Mesut), Çetin Tekindor (Süleyman’ın yaşlılığı), Taner Birsel (Yüzbaşı Fuat), Büşra Develi (Nimet), Mehmet Esen (Albay Celal)

Türkiye/2017/Türkçe/124 dk./Dijital Yapım Evi (WB)

Vizyon tarihi: 27 Ekim

ayla-fragman-

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.
Sepetim
Sepetiniz boş.