Şu An Okunan
Bıçaklar Çekildi / Knives Out

Bıçaklar Çekildi / Knives Out

Ünlü yazar Harlan Trombey, seksen beşinci yaşını kutladığı gecenin sabahında malikânesinde ölü bulunur. İlk bakışta intihar gibi görünen olayı iki polis dedektifinin yanı sıra, kim tarafından işe alındığını bilmeyen bir özel dedektif de araştırmaya başlar. Sürprizlerle dolu soruşturma boyunca Trombey’nin çocukları ve torunları şüpheli durumuna düşerken, bu süreç aynı zamanda aile içi husumetleri de açığa çıkaracaktır.

İZLENMELİ Mİ? Son olarak Star Wars serisinin bir önceki filmi Son Jedi’a (Star Wars: The Last Jedi, 2017) imza atan Rian Johnson’ın yazıp yönettiği Bıçaklar Çekildi, klasik bir ‘katil kim?’ anlatısı üzerine kurulu, orijinallikten uzak ama eğlenceli bir suç komedisi.

Yönetmen: Rian Johnson

Senaryo: Rian Johnson

Oyuncular: Daniel Craig (Benoit Blanc), Chris Evans (Ransom Drysdale), Ana de Armas (Marta Cabrera), Jamie Lee Curtis (Linda Drysdale), Michael Shannon (Walt Thrombey), Don Johnson (Richard Drysdale), Toni Collette (Joni Thrombey), LaKeith Stanfield (Teğmen Elliott), Christopher Plummer (Harlan Thrombey), Katherine Langford (Meg Thrombey)

ABD/2019/İngilizce-İspanyolca/130 dk./Tanweer (CGV Mars D.)

Vizyon Tarihi: 10 Ocak

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.