Şu An Okunan
Don Kişot’u Öldüren Adam / The Man Who Killed Don Quixote

Don Kişot’u Öldüren Adam / The Man Who Killed Don Quixote

Kendini Don Kişot zanneden yaşlı bir adam, bir zamanlar bir Don Kişot uyarlaması çekmiş olan reklamcı Toby’yi de sadık yaveri Sancho Panza olarak görmeye başlar. İkili İspanya kırsalında maceralı bir yolculuğa koyulurlar. Önceleri ihtiyara karşı koymaya çalışan Toby, zaman geçtikçe hayal ile gerçeği birbirine karıştırmaya başlar.

İZLENMELİ Mİ? Terry Gilliam’ın neredeyse yirmi yıl önce başladığı, yapım sürecindeki aksilikler yüzünden sürekli ertelenen ve nihayet bu yıl tamamlanan filminin başrollerinde Adam Driver ile Jonathan Pryce yer alıyor. İzleyiciyi Gilliam’ın kendine özgü fantastik dünyalarından bir yenisine davet eden Don Kişot’u Öldüren Adam’da yönetmenin eski formundan uzak olduğunu belirtmek gerek.

Yönetmen: Terry Gilliam

Senaryo: Terry Gilliam, Tony Grisoni

Oyuncular: Adam Driver (Toby), Jonathan Pryce (Don Kişot), Stellan Skarsgård (Patron), Olga Kurylenko (Jacqui), Joana Ribeiro (Angelica), Óscar Jaenada (Gitano)

İspanya-Belçika-Fransa-Portekiz-Birleşik Krallık/2018/İngilizce-İspanyolca/132 dk./Fabula Films (Başka Sinema)

Vizyon tarihi: 7 Aralık

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.