Şu An Okunan
Herkes Biliyor / Todos lo Saben

Herkes Biliyor / Todos lo Saben

Buenos Aires’te yaşayan Laura, kız kardeşinin düğünü için iki çocuğuyla birlikte İspanya’ya gelir. Tüm ailesi halen Madrid yakınlarındaki kasabada yaşamaya devam etmektedir. Herkesin mutlu ve coşkulu olduğu düğün gecesinde yaşanan sarsıcı bir olay, bir anda her şeyi değiştirir ve takip eden günlerde eski defterlerin açılmasına yol açar.

İZLENMELİ Mİ? Asghar Farhadi’nin İspanya’da çektiği ilk film olan Herkes Biliyor, Penélope Cruz ile Javier Bardem’i bir araya getiriyor. Yönetmen önceki filmlerindeki çok-karakterli yapıyı bu filmde de korurken, yine izleyiciyi her karakteri ayrı ayrı dinlemeye, hepsine kısmen hak vermeye davet ediyor. Ancak Herkes Biliyor, prömiyerini yaptığı Cannes Film Festivali’nde Farhadi’nin önceki filmlerine kıyasla çok iyi eleştiriler almadı.

Yönetmen: Asghar Farhadi

Senaryo: Asghar Farhadi

Oyuncular: Penélope Cruz (Laura), Javier Bardem (Paco), Ricardo Darín (Alejandro), Eduard Fernández (Fernando), Bárbara Lennie (Bea), Inma Cuesta (Ana)

İspanya-Fransa-İtalya/2018/İspanyolca-İngilizce-Katalanca/133 dk./Zeyno Film (Başka Sinema)

Vizyon tarihi: 8 Mart

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.