Şu An Okunan
Captain Marvel

Captain Marvel

Hala gezegeninde Kree halkıyla birlikte yaşayan Starforce üyesi Vers, Yon-Rogg gözetmenliğinde süper güçlerini kontrol etmeyi öğrenmeye çalışan bir savaşçıdır. Fakat sürekli gördüğü bir kâbus, ona geçmişinde karanlık sayfalar olduğunu hissettirmektedir. Bir görev sırasında Kree’lerin düşmanı Skrull’lar tarafından kaçırılan Vers, kendini Dünya’da bulur ve hem kimliğiyle hem de bu savaştaki konumuyla yüzleşeceği bir sürece girer.

İZLENMELİ Mİ? Marvel Sinematik Evreni’nin ilk bağımsız kadın üyesine odaklanan Captain Marvel, Carol Danvers’ın evrenin en güçlü kahramanlarından biri hâline gelme sürecine odaklanıyor. Marvel’ın bu ilk kadın süper kahraman filmi, ‘erkeklerin dünyasında kendini kanıtlamaya çalışan kadın’ teması açısından feminist bir dokunuşa da sahip. Gizli Dünya’daki (Room, 2015) rolüyle En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar kazanan Brie Larson’ın başrolde yer aldığı film, izleyiciyi bundan önceki Marvel filmlerinde yaşanan olayların öncesine, Nick Fury ve Phil Coulson gibi karakterlerin gençlik yıllarına götürüyor. Captain Marvel’ın 90’lı yılların kültürüne ve alışkanlıklarına yer yer mizahi, yer yer nostaljik bir bakış yönelttiğini de ekleyelim.

Yönetmen: Anna Boden, Ryan Fleck

Senaryo: Anna Boden, Ryan Fleck, Geneva Robertson-Dworet

Oyuncular: Brie Larson (Carol Danvers/Vers/Captain Marvel), Samuel L. Jackson (Nick Fury), Ben Mendelsohn (Talos/Keller), Jude Law (Yon-Rogg), Annette Bening (Yüce Zekâ/Mar-Vell), Lashana Lynch (Maria Rambeau), Clark Gregg (Ajan Coulson), Djimon Hounsou (Korath)

ABD/2019/İngilizce/124 dk./UIP

Vizyon tarihi: 8 Mart

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.