Şu An Okunan
Keman Öğretmeni / Tudo Que Aprendemos Juntos

Keman Öğretmeni / Tudo Que Aprendemos Juntos

Genç ve yetenekli keman sanatçısı Laerte, Sao Paulo Senfoni Orkestrası’nın seçmelerinde fazla heyecanlandığı için başarısız olur. Ancak bir şekilde geçimini kazanması gerekmektedir. Bu yüzden, karşısına çıkan teklifi kabul ederek kentin en tehlikeli favela bölgesindeki bir okulda yürütülen sosyal sorumluluk projesi kapsamında müzik öğretmenliği yapmaya başlar. Öğrencilerini tanıdıkça, kentin bu kısmında hayatın başka türlü aktığını anlamaya başlayacaktır.

İZLENMELİ Mİ? Keman Öğretmeni, orta sınıftan bir müzik öğretmeni ile yoksul, umutsuz, suça meyilli öğrencileri arasındaki ilişki üzerinden bir toplumsal tablo çıkaran, bir yandan da sanatın gücüne vurgu yapan bir dram. Sérgio Machado’nun filminin, daha önce pek çok kez uygulanmış anaakım bir formülü tekrar etse de belirli bir düzeyi tutturmayı başardığı söylenebilir.

Yönetmen: Sérgio Machado

Senaryo: Maria Adelaide Amaral, Marcelo Gomes, Sérgio Machado, Marta Nehring (Antonio Ermirio de Moraes’in oyunundan)

Oyuncular: Lázaro Ramos (Laerte), Kaique de Jesus (Samuel), Elzio Vieira (VR), Sandra Corveloni (Alzira), Fernanda de Freitas (Bruna)

Brezilya/2015/Portekizce/102 dk./Filmartı

Vizyon tarihi: 7 Temmuz

xthe-violin-teacher.jpg,qitok=pzkMJ5cx.pagespeed.ic.UcvopujfgU

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.
Sepetim
Sepetiniz boş.