Şu An Okunan
Küçük Kadınlar / Little Women

Küçük Kadınlar / Little Women

Jo March, Amerikan İç Savaşı’nın gölgesinde kız kardeşleriyle birlikte New England’da yaşamaktadır. Bir yandan çalışırken diğer yandan yazar olma hayallerini kurar. Ancak yayıncılık sektöründeki kadın-erkek eşitsizliği, aile şartları, kardeşleri ve komşularıyla ilişkileri ve devam eden savaş Jo’nun yazarlık serüvenini etkileyecektir.

İZLENMELİ Mİ? Uğur Böceği’yle (Lady Bird, 2017) oyunculuğunun yanında yönetmen olarak da kendini kanıtlayan Greta Gerwig’in ikinci uzun metrajı Küçük Kadınlar, Louisa May Alcott’ın klasik romanına yeni bir soluk getirmesi nedeniyle övgülerle karşılandı. En İyi Film ve En İyi Uyarlama Senaryo dâhil altı dalda Oscar’a aday gösterilen film, En İyi Kostüm Tasarımı dalında ödülün sahibi oldu.

Yönetmen: Greta Gerwig

Senaryo: Greta Gerwig (Louisa May Alcott’ın romanından)

Oyuncular: Saoirse Ronan (Jo March), Emma Watson (Meg March), Florence Pugh (Amy March), Eliza Scanlen (Beth March), Laura Dern (Marmee March), Timothée Chalamet (Laurie), Meryl Streep (March Hala), Louis Garrel (Friedrich)

ABD/2019/İngilizce/135 dk./WB

 

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.