Şu An Okunan
Örümcek-Adam: Evden Uzakta / Spider-Man: Far From Home

Örümcek-Adam: Evden Uzakta / Spider-Man: Far From Home

Avengers’ın Thanos’u yenilgiye uğratmasının ardından Peter Parker süper kahramanlığı bir kenara bırakmış ve New York’taki sıradan hayatına geri dönmüştür. Yaz tatilinde Avrupa’ya yapılacak okul gezisini iple çekmekte, uzaktan uzağa beğendiği MJ’in dikkatini çekmenin yollarını aramaktadır. Ne var ki paralel bir boyuttan gelen ‘Elemental’ adlı yaratıklar önce Venedik’e, ardından da Prag’a, tam da Peter ve arkadaşlarının gezisi sırasında saldırırlar. Nick Fury, hem Örümcek-Adam’ın hem bir başka süper kahraman olan Mysterio’nun yardımına başvuracaktır.

İZLENMELİ Mİ? Örümcek-Adam: Eve Dönüş (Spider-Man: Homecoming, 2017) ve Avengers: Endgame (2019) filmlerindeki olayların devamında geçen Örümcek-Adam: Evden Uzakta, Marvel Sinematik Evreni’nde yeni bir dönemin başlangıç filmi olarak gösteriliyor. Örümcek-Adam’ın ergenlik bunalımlarının devam ettiği ve süper kahraman hikâyesi kadar romantik komedi ve gençlik filmi öğeleriyle de öne çıkan filmde yönetmenliği, Örümcek-Adam: Eve Dönüş’te olduğu gibi Jon Watts üstleniyor.

Yönetmen: Jon Watts

Senaryo: Chris McKenna, Erik Sommers (Steve Ditko ve Stan Lee’nin çizgi romanlarından)

Oyuncular: Tom Holland (Peter Parker/Örümcek-Adam), Jake Gyllenhaal (Quentin Beck/Mysterio), Samuel L. Jackson (Nick Fury), Marisa Tomei (May Parker), Jon Favreau (Happy Hogan), Zendaya (MJ), Jacob Batalon (Ned Leeds)

ABD/2019/İngilizce/129 dk./WB

Vizyon Tarihi: 5 Temmuz

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.