Şu An Okunan
Pavarotti

Pavarotti

Opera sanatının ve klasik müzik tarihinin en büyük isimlerinden Luciano Pavarotti, 1990 yılında İtalya’da düzenlenen Dünya Kupası sırasında Placido Domingo ve Jose Carreras’la birlikte seslendirdiği ‘Nessun Dorma’nın ardından geniş kitlelerce tanınarak müzik dünyasında bir ikon hâline gelmeyi başarmıştır. Ron Howard’ın geniş bir arşivden beslenen belgeseli, Pavarotti’nin hayatına ve sanatına odaklanıyor.

İZLENMELİ Mİ? Oscar ödüllü Ron Howard’ın yönetmenliğini yaptığı ve daha önce The Beatles: Eight Days a Week – Turne Yılları’nda (The Beatles: Eight Days a Week – The Touring Years, 2016) birlikte çalıştığı Mark Monroe’nun kaleme aldığı Pavarotti, müzisyenin daha önce görülmemiş görüntüleriyle ve üstün ses teknolojisi kullanımıyla seyirciye farklı bir deneyim yaşatmayı hedefleyen bir belgesel.

Yönetmen: Ron Howard

Senaryo: Mark Monroe

Katılımcılar: Luciano Pavarotti, Bono, José Carreras, Plácido Domingo, Spike Lee, Nelson Mandela, Phil Donahue, Stevie Wonder

Birleşik Krallık-ABD/2019/İngilizce-İtalyanca-İspanyolca-Fransızca-Rusça/114 dk./Filmartı

Vizyon Tarihi: 8 Kasım

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.