Şu An Okunan
Pete ve Ejderhası / Pete’s Dragon

Pete ve Ejderhası / Pete’s Dragon

Bay Meacham yıllardır çocuklara, ormanın derinliklerinden yaşayan bir ejderhanın hikâyesini anlatmaktadır. Ormanda korucu olarak çalışan kızı Grace için ise, bu hikâyenin hiçbir inandırıcılığı yoktur; ta ki 10 yaşındaki Pete ile tanışıncaya kadar. Yıllar önce ailesini kaybetmiş olan Pete ormanda tek başına büyümüştür ve en yakın arkadaşının Elliott adında yeşil bir ejderha olduğunu söylemektedir.

İZLENMELİ Mİ? Ölümsüz Aşk’ın (Ain’t Them Bodies Saints, 2013) yönetmeni David Lowery 1977 tarihli Disney yapımına yeni bir soluk getiriyor. Özellikle çocuklu aileler için bu haftanın en cazip filmi.

Yönetmen: David Lowery

Senaryo: David Lowery, Toby Halbrooks (Seton I. Miller ve S.S. Field’ın hikâyesinden Malcolm Marmorstein’in uyarladığı senaryosundan)

Oyuncular: Bryce Dallas Howard (Grace), Robert Redford (Meacham), Oakes Fegley (Pete), Oona Laurence (Natalie), Wes Bentley (Jack), Karl Urban (Gavin)

ABD/2016/İngilizce/103 dk./UIP

Vizyon tarihi: 7 Ekim

petes-dragon-oakes-fegley-oona-laurence

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.