Şu An Okunan
Trendeki Kız / The Girl on the Train

Trendeki Kız / The Girl on the Train

Boşandıktan sonra bir türlü kendini toparlayamayan Rachel, alkolizmle boğuşmaktadır. Her gün trenle önünden geçtiği, kocasıyla oturduğu eski evinin yanındaki evde yaşayan Megan ve Scott’ı hayalinde yüceltmiş, onları “örnek çift” olarak görmeye başlamıştır. Ancak bir gün Megan’ın başka bir adamla öpüştüğünü görünce büyük bir öfkeye kapılır ve bu çiftin hayatına müdahale etmeye karar verir.

İZLENMELİ Mİ? Irkçılık karşıtı Duyguların Rengi (The Help, 2011) ile iyi bir çıkış yapan Tate Taylor’ın yeni filmi, gerçekle hayali ayırt edemez hâldeki Rachel’ı merkeze alarak başlasa da, bir süre sonra üç kadına da ayrı ayrı odaklanıyor. İzleyiciyi gerçekte yaşananlar konusunda sürekli ikilemde bırakan Trendeki Kız, bu sayede merak duygusunu sonuna kadar ayakta tutmayı başaran, finali itibariyle feminist bir ton taşıdığı da söylenebilecek etkileyici bir psikolojik gerilim.

Yönetmen: Tate Taylor

Senaryo: Erin Cressida Wilson (Paula Hawkins’in romanından)

Oyuncular: Emily Blunt (Rachel), Haley Bennett (Megan), Rebecca Ferguson (Anna), Justin Theroux (Tom), Luke Evans (Scott), Edgar Ramírez (Dr. Kamal Abdic), Laura Prepon (Cathy), Allison Janney (Dedektif Riley)

ABD/2016/İngilizce/112 dk./Pinema

Vizyon tarihi: 7 Ekim

68fbb8f3-27e3-4a97-bda7-d9b8d2a05ee4

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.