Şu An Okunan
Shazam! 6 Güç / Shazam!

Shazam! 6 Güç / Shazam!

Billy Batson, evlatlık olarak verildiği her ailenin yanından kaçan ve yıllar önce kaybettiği annesini bulmaya çalışan bir gençtir. Son olarak çok çocuklu Vasquez ailesinin yanına verilmiştir. Bir gün metroda giderken kendini gizemli bir tapınağın ortasında bulur ve burada karşılaştığı büyücü sayesinde, altı mitolojik tanrının güçlerine sahip, yetişkin bir süper kahramana dönüşür. Üvey kardeşi Freddy’yle birlikte süper güçlerinin keyfini çıkarırken, elindeki güce göz koyan Dr. Thaddeus Sivana’yla mücadele etmesi gerektiğini öğrenecektir.

İZLENMELİ Mİ? Shazam! 6 Güç, DC Evrenindeki orijinal adı Captain Marvel olan ancak Marvel Stüdyoları’nın kendi Captain Marvel’ı için isim haklarını almasının ardından ‘Shazam’ adı verilen süper kahramanın doğuş hikâyesini anlatıyor. Shazam’a dönüşen Billy Batson üzerinden aile ve aidiyet gibi temalara odaklanan Shazam! 6 Güç’ün, bir yandan da mizah anlayışıyla “DC Evreninin Deadpool’u” olmaya soyunduğu da söylenebilir.

Yönetmen: David F. Sandberg

Senaryo: Henry Gayden

Oyuncular: Zachary Levi (Shazam), Jack Dylan Grazer (Freddy Freeman), Asher Angel (Billy Batson), Mark Strong (Dr. Thaddeus Sivana), Grace Fulton (Mary Bromfield), Faithe Herman (Darla Dudley), Ian Chen (Eugene Choi), Jovan Armand (Pedro Peña), Djimon Hounsou (Büyücü Shazam), Marta Milans (Rosa Vasquez), Cooper Andrews (Victor Vasquez)

ABD/2019/İngilizce/132 dk./WB

Vizyon tarihi: 5 Nisan

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.