Şu An Okunan
Star Wars: Skywalker’ın Yükselişi / Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: Skywalker’ın Yükselişi / Star Wars: The Rise of Skywalker

Büyük Lider Snoke’un ölümünün ardından İlk Düzen’in yeni Büyük Lideri Kylo Ren olmuştur. Galaksinin dört bir yanında acımasız bir yönetimin baskıları hissedilirken Luke Skywalker’ın Güç’le birleşmesi Rey’in kendi gücünü benimsemesine sebep olur. Kylo Ren ile Rey arasındaki mücadele de gittikçe artarken Direniş, özgürlüğü korumak adına son bir savaşa girecek, karanlık ile aydınlığın savaşı galaksinin tüm dengelerini değiştirecektir.

İZLENMELİ Mİ? Rian Johnson’ın yönettiği Star Wars: Son Jedi’ın (Star Wars: The Last Jedi, 2017) ardından, Skywalker üçlemesinin son bölümünde yönetmenliği bir kez daha J.J. Abrams üstleniyor. Star Wars hayranlarının önemli bir bölümü tarafından tepkilerle karşılanan Star Wars: Skywalker’ın Yükselişi, eleştirmenlerden de karışık yorumlar aldı.

Yönetmen: J.J. Abrams

Senaryo: Colin Trevorrow, Derek Connolly, J.J Abrams, Chris Terrio

Oyuncular: Daisy Ridley (Rey), Adam Driver (Kylo Ren), Oscar Isaac (Poe Dameron), John Boyega (Finn), Carrie Fisher (Leia Organa), Lupita Nyong’o (Maz Kanata), Mark Hamill (Luke Skywalker), Ian McDiarmid (Palpatine), Keri Russell (Zorii Bliss), Billy Dee Williams (Lando Calrissian), Domhnall Gleeson (General Hux), Richard E. Grant (General Pryde)

ABD/2019/İngilizce/141 dk./UIP

Vizyon Tarihi: 20 Aralık

Altyazı’da ayrıca:

Star Wars Evrenini Tanıma Rehberi

 

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.
Sepetim
Sepetiniz boş.