Şu An Okunan
Suspiria

Suspiria

Berlin’de bir dans akademisine kabul edilen Amerikalı Susie, bir öğrencinin kaybolması ve ardından gelişen karanlık olaylar sonucu yavaş yavaş okulun karanlık yüzünü keşfeder. Okulun sanat yönetmeni Madam Blanc’ın gözdesi hâline gelen ve dikkatleri üzerine çeken Susie, anlamlandıramadığı kâbuslar görmeye başlar.

İZLENMELİ Mİ? Dario Argento’nun 1977 tarihli korku klasiğinin yeniden çevriminde yönetmenliği, son olarak Beni Adınla Çağır’a (Call Me by Your Name, 2017) imza atan Luca Guadagnino üstleniyor. 1977 Berlin’inde geçen Suspiria, dönemin siyasi atmosferini de şiddet dolu anlatısına yedirerek orijinal filme yeni bir yorum getiriyor.

Yönetmen: Luca Guadagnino

Senaryo: David Kajganich

Oyuncular: Dakota Johnson (Susie Bannion), Tilda Swinton (Madam Blanc/Dr. Josef Klemperer/Helena Markos), Doris Hick (Bayan Sesame), Malgorzata Bela (Susie’nin annesi), Chloë Grace Moretz (Patricia), Angela Winkler (Bayan Tanner), Alek Wek (Bayan Millius), Elena Fokina (Olga), Mia Goth (Sara)

İtalya-ABD/2018/İngilizce-Almanca-Fransızca/152 dk./Filmartı (CGV Mars Dağıtım)

Vizyon tarihi: 9 Kasım

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.