Şu An Okunan
Tavşan Jojo / Jojo Rabbit

Tavşan Jojo / Jojo Rabbit

İkinci Dünya Savaşı’nın gölgesinde çocukluk günlerini geçiren Jojo, annesi Rosie’nin aksine Nazi askerlerine ve Hitler’e büyük bir hayranlık beslemektedir. Hayali arkadaşı Adolf (Hitler) ise âdeta en yakın dostu hâline gelmiştir. Hitler’in gençlik kamplarına katılıp gerçek bir Nazi olmak isteyen Jojo, bir gün annesinin evde sakladığı genç bir Yahudi olan Elsa’yı fark edecektir.

İZLENMELİ Mİ? En İyi Film dâhil altı dalda Oscar’a aday gösterilen Tavşan Jojo, İkinci Dünya Savaşı’nı bir çocuğun gözünden mizahi bir dille anlatıyor. Zihni yetişkinlerin fikirleriyle dolup taşan ve altını bile dolduramayacağı gerekçelerle belirli bir grup insandan nefret eden Jojo’nun Elsa’yı tanıdıkça yaşadığı sorgulamalar, savaşın çocuk psikolojisi üzerindeki etkilerini yansıtıyor. Filmin yönetmen koltuğundaysa Aylak Vampirler (What We Do in the Shadows, 2014) ve Vahşiler Firarda (Hunt for the Wilderpeople, 2016) gibi filmleriyle tanınan Taika Waititi oturuyor. Yönetmen filmde aynı zamanda Hitler’i de canlandırıyor. 

Yönetmen: Taika Waititi

Senaryo: Taika Waititi, Christine Leunens

Oyuncular: Roman Griffin Davis (Jojo), Taika Waititi (Adolf), Scarlett Johansson (Rosie), Thomasin McKenzie (Elsa), Sam Rockwell (Yüzbaşı Klenzendorf)

ABD-Çekya-Yeni Zelanda/2019/İngilizce/108 dk./TME Films

Vizyon Tarihi: 31 Ocak

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.